www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Jak wybrać grzejnik do łazienki

Data: 2013-06-06

Bez względu na to, czy mamy dużą czy małą łazienkę, odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże nasze problemy ze skutecznym jej ogrzaniem. Wybierając odpowiednie urządzenie musimy pamiętać, aby nie kierować się jedynie jego kształtem czy kolorem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością, najodpowiedniejszą do naszej łazienki.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najbardziej dotkliwie odczuwamy zimno.

Fot. Purmo Grzejnik Muna z uchwytem na ręcznik

Wybierając urządzenie grzewcze do łazienki pamiętajmy, że temperatura powietrza powinna być w niej wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok. 24°C.

Powinniśmy zatem zadbać o to, aby zawsze panował w niej komfort gwarantujący, że wyjście z kąpieli lub spod prysznica nie będzie nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i służyć nam przez długie lata.

Jeżeli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria, grzejnik może stać się wielofunkcyjnym sprzętem domowym – suszarką na ręczniki, wygodną półeczką, a także dzięki zainstalowaniu dodatkowej grzałki elektrycznej, dogrzewać nas poza sezonem grzewczym.

Ciepło z dwóch źródeł

Fot. Purmo Grzejnik Delta z zaworem TempCo VT

Obszerne łazienki, często z  oknami lub umiejscowione w narożu budynku to pomieszczenia o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło.

Aby usprawnić ich współpracę warto zastosować nowoczesny zestaw zaworów np. Purmo TempCo VT, który zapewnia sterowanie mocą grzejnika i podłogówki za pomocą jednej głowicy termostatycznej” - radzi Robert Skomorowski z Purmo.

„W dużych i zimnych łazienkach zastosowanie wyłącznie grzejnika zamontowanego na ścianie może okazać się niewystarczające. W takim przypadku najlepiej zastosować połączenie ogrzewania podłogowego z wydajnym grzejnikiem łazienkowym.

- „Nie powoduje on przegrzewania podłogi, dzięki ograniczeniu maksymalnej temperatury zasilania do 55°C. Jednocześnie umożliwia dalszą pracę grzejnika – niezależnie od podłogówki – przy wyższej temperaturze wody zasilającej”

Rozwiązanie grzejnik łazienkowy plus podłogówka to optymalny układ grzewczy dla łazienki. Ładny i funkcjonalny grzejnik szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki. 

Natomiast ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemnie odczuwane ciepło oraz pomaga utrzymać stałą, komfortową temperaturę nawet w większych wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe to oczywiście dobre rozwiązanie także dla mniejszych łazienek. Dzięki niemu nie grożą nam zmarznięte stopy, mokra podłoga czy też wiecznie zawilgocone dywaniki.

Funkcjonalne i wygodne

W obecnie projektowanych mieszkaniach kosztem powierzchni łazienek powiększa się zwykle przestrzeń pokojów dziennych.

Łazienki i sypialnie stają się coraz mniejsze i bardziej kompaktowe. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy rezygnować z komfortu i wygody. Urządzając małe powierzchni musimy po prostu pamiętać, aby zadbać o spójność wystroju oraz ograniczenie liczby sprzętów i mebli, poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych.

Dobór odpowiedniego grzejnika łazienkowego pozwoli nam uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki.

Fot. Purmo    Grzejnik Muna

„Idealnym urządzeniem do małych łazienek jest model Muna marki Purmo. Grzejnik ten charakteryzuje się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wygląda oryginalnie i nowocześnie. Jest bardzo praktyczny – charakterystyczna forma kolektorów ułatwia wieszanie ręczników.

Ogromną zaletą, szczególnie dla łazienek z oknem, jest dostępność grzejnika Muna w wielkościach pozwalających na montaż nawet pod niskim parapetem – najmniejszy rozmiar o wysokości 53 cm i długości 80 cm zmieści się niemal wszędzie” - radzi Robert Skomorowski.

Mały wymiar, duża moc

Najtrudniej jest dobrać odpowiednie urządzenie do niewielkiej, ale zimnej przestrzeni.

Fot. Purmo  Grzejnik Apia

Czasami powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na swoje położenie lub obecność okna trudno jest w niej utrzymać ciepło. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest niewielki lecz bardzo wydajny grzejnik, taki jak np. Purmo Apia.

„Wysoka moc grzewcza przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, to główna cecha tego modelu. Zazwyczaj w grzejnikach łazienkowych kolektory ustawione są w jednej linii. Natomiast ten grzejnik został wyposażony w podwójne kolektory, ustawione symetrycznie po dwóch stronach pionowej osi grzejnika. Dzięki temu urządzenie zapewnia niemal dwukrotnie wyższą moc grzewczą” - mówi ekspert.

Dodatkowo drabinkowa konstrukcja pozwala na wygodne zawieszanie ręczników.

Siła tkwi w szczegółach

Fot. Purmo  Uchwyt na ręczniki

Grzejnik łazienkowy powinien przede wszystkim dawać nam ciepło i zapewniać komfort termiczny podczas codziennych kąpieli. Jednak jeśli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria może stać się on nowoczesnym wielofunkcyjnym domowym sprzętem.

„Powinniśmy zatem szukać rozwiązań, które można uzupełniać o szeroki zakres akcesoriów. Wszystkie modele grzejników łazienkowych marki Purmo można uzupełnić o funkcjonalne dodatki.

Najbardziej przydatne są uchwyty i wieszaki pozwalające na wygodne suszenie ręczników czy przemoczonych ubrań. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzają się także estetyczne szklane półeczki, które dostarczają dodatkowego miejsca do przechowywania łazienkowych drobiazgów” - radzi Robert Skomorowski.

Fot. Purmo  Grzałka elektryczna

Dodatkowo w każdej łazience, niezależnie od jej rozmiaru, warto zamontować ułatwiające życie urządzenie, jakim jest elektryczna grzałka.

Grzałka pozwoli nam korzystać z ciepłych kolektorów przez cały rok, niezależnie od sezonu grzewczego. W naszym klimacie często zdarzają się chłodne wiosny i lata – posiadając grzałkę elektryczną nie będziemy skazani na nieprzyjemny chłód w łazience.

Dodatkowo grzejnik łazienkowy z podłączoną grzałką może nam służyć jako miejsce do suszenia ręczników czy też przemoczonej bielizny poza sezonem grzewczym. Grzałka Purmo dzięki prostej konstrukcji pokrętła nie sprawia kłopotów z ustawieniem temperatury oraz utrzymaniem czystości.

Ceny

Purmo Apia – od 1 695 PLN netto
Purmo Muna – od 848 PLN netto
Akcesoria do grzejników łazienkowych Purmo – od 89 PLN netto
Grzałka elektryczna Purmo – od 252 PLN netto

Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaangażowanie koncernu w ciągłe inwestowanie w jakość i innowacje. Największa fabryka koncernu mieści się w Rybniku.
W styczniu 2012 roku koncern Rettig ICC przejął niemiecką firmę Hewing – producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych. Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury  również  na stale rosnące potrzeby Rettiga. Firma Hewing zatrudniająca profesjonalny zespół ekspertów i doświadczonych pracowników doskonale wpisuje się w strategię rozwoju koncernu Rettig ICC.

Źródło: www.purmo.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych fu... » ...więcej
Grzejnik o wysokiej mocy grzewczej do łazienki

Grzejnik o wysokiej mocy grzewczej do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym chłód odczuwamy n... » ...więcej
Jak wybrać materiały do izolacji termicznej kominka?

Jak wybrać materiały do izolacji termicznej kominka?

Kominek w domu powinien spełniać określone warunki bez... » ...więcej
Zewnętrzne kominy stalowe - jak wybrać?

Zewnętrzne kominy stalowe - jak wybrać?

Błyszczące, szlifowane, matowe, a może malowane? Stalo... » ...więcej
Sztuka ogrzewania łazienki

Sztuka ogrzewania łazienki

Ogrzewanie łazienki to prawdziwa sztuka, ponieważ wymagania użytkowników przy wyborze grzejni... » ...więcej
Grzejnik jako element wystroju wnętrza

Grzejnik jako element wystroju wnętrza

Czasy, w których grzejniki były jedynie funkcjonalnym e... » ...więcej
Polecamy porady

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno�... » ...więcej
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia