www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Ciepłownicy zapraszają do Parku Ciepła Systemowego

Informacja prasowa / Data: 2010-04-22

W czasie poznańskich targów „Instalacje 2010” ponad 80 firm prezentuje Ciepło Systemowe, najbezpieczniejszą i najbardziej ekonomiczną metodę ogrzewania mieszkań.

Po raz pierwszy na odbywających się co dwa lata w Poznaniu targach „Instalacje” do dyspozycji odwiedzających został oddany „Park Ciepła Systemowego”. To miejsce spotkań specjalistów z branży ciepłowniczej, projektantów i inwestorów oraz przestrzeń prezentacji założeń programu promocji marki „Ciepło Systemowe”. Obecnie z tej formy ogrzewania mieszkań korzysta już około 15 milionów Polaków.

Czym jest program

Ciepło Systemowe to ogrzewanie i ciepła woda dla mieszkań, lokali użytkowych, obiektów handlowych i użyteczności publicznej wytwarzane w źródłach oddalonych od budynków, do których jest dostarczane siecią ciepłowniczą. To najbardziej bezpieczny, bezobsługowy i wygodny w użytkowaniu sposób ogrzewania, dostępny przez cały rok. Program jest otwarty dla firm, które zaakceptują i będą stosowały ujednolicone i wysokie standardy w zakresie obsługi klientów indywidualnych i biznesowych, w obszarze technicznym i marketingowym oraz edukacji na rzecz efektywnego zarządzania energią.Jego wysoką jakość potwierdzają wyróżnienia godłem „ Teraz Polska” oraz nagrodą „Ten, który zmienia polski przemysł”.

Program „Ciepło Systemowe” jest obecnie największym w polskiej energetyce przedsięwzięciem edukacyjnym i marketingowym. Skupia on ponad 80 firm produkujących i dostarczających ciepło lokalnie, ale promujących swój produkt także w skali ogólnopolskiej pod wspólną marką.

Historia programu

Organizatorem Programu Promocji Ciepła Systemowego jest Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, do której należą dostawcy Ciepła Systemowego i ponad 270 firm z branży ciepłowniczej, które oferującą ogrzewanie i ciepłą wodę ponad połowie polskich rodzin.

Program Ciepło Systemowe został uruchomiony przed trzema laty z inicjatywy Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie i kilku największych w kraju firm ciepłowniczych, które jako pierwsze dostrzegły potrzebę podjęcia wspólnych działań promujących najlepszy sposób ogrzewania. Dziś to przedsięwzięcie jest pozytywnie oceniane przez branżę, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników programu, który stał się także kolejnym czynnikiem integrującym producentów i dostawców ciepła”– mówi Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Polska należy do wąskiej grupy krajów Unii, gdzie ciepłownictwo systemowe posiada znaczącą pozycję. Tak jest też między innymi w krajach skandynawskich. Szwedzi stworzyli system rzetelnej rynkowej oceny usług indywidualnego i zbiorowego zaopatrzenia w ciepło. Niemcy, wdrażając regulacje prawne dotyczące energii odnawialnej, uwzględnili w nich także obiekty podłączone do sieci ciepłowniczych. W Polsce takich systemowych regulacji nadal brak.

O Targach

Targi Instalacyjne odbywają się w cyklu dwuletnim. Ich ostatnia edycja w 2008 roku zgromadziła blisko 550 wystawców z 21 państw. Wśród prezentowanych produktów było ponad 250 nowości rynkowych, z których wiele można było zobaczyć po raz pierwszy właśnie w Poznaniu.

Seminarium

W drugim dniu Targów Instalacje 2010, które rozpoczynają się 26 kwietnia w Poznaniu, odbędzie się seminarium „Propozycja rozwiązań technologicznych dla poprawy efektywności wytwarzania i przesyłania ciepła oraz ochrony powietrza w świetle pakietu klimatyczno-energetycznego”. Biorą w nim udział także przedstawiciele firm skupionych wokół Programu Ciepło Systemowe.

Zapraszamy do „Parku Ciepła Systemowego”, który znajduje się na stoisku 77 w pawilonie numer 5.

Program seminarium znajduje się na stronie http://igcp.pl/index.php?q=node/39450

Dodatkowych informacji udziela:
Henryk Chorążewski, Account Manager
Ciszewski Public Relations
tel.: +48 (0) 22 488 42 78
mobile: +48 604 542 348
e-mail: hchorazewski@publicrelations.pl

Uczestnicy Programu Promocji marki produktowej Ciepło Systemowe:

Dolnośląskie: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu, Przedsiębiorstwo Energetyki, Cieplnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.
Kujawsko-Pomorskie: Zakład Energetyki Cieplnej ZEC Sp. z o.o. Żnin (Grupa Dalkia), Praterm Północ Sp. z o.o., Świecie (Grupa Dalkia), Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu
Lubelskie: Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Puławy, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o, Elektrociepłownia Giga Sp. z o.o., Świdnik (Grupa Dalkia), Praterm, Międzyrzec Podlaski Sp. z o.o. (Grupa Dalkia), „Praterm Kraśnik” Sp. z o.o. (Grupa Dalkia, )Kraśnickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kraśniku ( Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Zamość Sp. z o.o. (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ATEX Sp. z o.o. Zamość (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej
Lubuskie: Dalia Świebodzin Sp. z o.o. (Grupa Dalkia)
Łódzkie: Dalkia Łódź SA ( Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pabianice, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., Piotrków Trybunalski, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Bełchatów, Dalkia Polska SA, Radomsko (Grupa Dalkia)
Małopolskie: Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie
Mazowieckie: Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, Warszawa, Dalkia Polska SA, Warszawa (Grupa Dalkia), Dalkia term S.A., Warszawa (Grupa Dalkia), Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” Spółka Akcyjna, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. , Przasnysz oraz lokalizacja Nowy Dwór Mazowiecki (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Żyrardów” Sp. z o.o.
Warmińsko-Mazurskie: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński oraz lokalizacje Orneta, Dobre Miasto (Grupa Dalkia), Praterm Szczytno Sp. z o.o. (Grupa Dalkia),, „BIO ENERGIA” Sp. z o.o., Tolkmicko (Grupa Dalkia), Praterm Północ Sp. z o.o., Pasłęk (Grupa Dalkia), AGROLAND Sp. z o.o., Braniewo (Grupa Dalkia), GRABOFARM Sp. z o.o. Braniewo (Grupa Dalkia), Gospodarstwo Rolne „Młoteczno” Spółka z o.o., Braniewo (Grupa Dalkia)
Opolskie: Energetyka Cieplna Opolszczyzna SA, Opole
Podkarpackie: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o.
Podlaskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białymstoku
Pomorskie: Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. „EUROBIOMASS (POLSKA)”, Sp. z o.o. Gdańsk (Grupa Dalkia), Praterm Północ Sp. z o.o., Bytów (Grupa Dalkia) ,Praterm Północ Sp. z o.o., Gniew (Grupa Dalkia), Praterm Północ Sp. z o.o., Sztum (Grupa Dalkia), ECO Malbork sp. z o.o.
Śląskie: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Jastrzębie Zdrój, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice sp. z o.o., Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Dąbrowie Górniczej S.A., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Bytom, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA Katowice, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Chrzanów- lokalizacja Sosnowiec, Poręba (Grupa Dalkia), LOGSTOR Ror Polska Sp. z o.o.
Świętokrzyskie: Dalkia Polska S.A., Jędrzejów (Grupa Dalkia), Dalkia Polska SA, Małogoszcz (Grupa Dalkia)
Wielkopolskie: Dalkia Poznań S.A. (Grupa Dalkia), Dalkia Poznań ZEC S.A. (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Kaliszu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Jarocinie (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Śremie SA (Grupa Dalkia), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Wrześni SA (Grupa Dalkia), Dalkia Poznań S.A., Opalenica (Grupa Dalkia), Dalkia Poznań SA, Buk (Grupa Dalkia), Dalkia Poznań S.A., Pniew (Grupa Dalkia), „PRESSTERM” Sp. z o.o., Owińska (Grupa Dalkia), Dalkia Wągrowiec Sp. z o.o. (Grupa Dalkia), E.ON edis energia Sp. Z o.o.
Zachodniopomorskie: Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Starogard Szczeciński, Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Policach, Łobeska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.

Źródło: www.ciszewskipr.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Pompa ciepła z dotacją od producenta

Pompa ciepła z dotacją od producenta

W dobie wzrastających cen za energię inwestorzy poszuku... » ...więcej
Kup pakiet z pompą ciepła i odbierz tablet!

Kup pakiet z pompą ciepła i odbierz tablet!

Firma Stiebel Eltron zaprezentowała najnowsze urządzeni... » ...więcej

Ogrzewanie domu pompami ciepła i ich rodzaje

Z każdym rokiem pompy ciepła zyskują na popularności,... » ...więcej
Wielofunkcyjna Pompa Ciepła

Wielofunkcyjna Pompa Ciepła

Seria pomp ciepła WPC…cool firmy Stiebel Eltron to nowoczesne i kompaktowe urządzenia pr... » ...więcej
Pompy ciepła solanka - woda

Pompy ciepła solanka - woda

Firma Stiebel Eltron przygotowała atrakcyjne pakiety promocyjne z nowymi pompami ciepła solanka... » ...więcej
Ogrzewanie i chłodzenie z pompą ciepła

Ogrzewanie i chłodzenie z pompą ciepła

Zastosowanie niskotemperaturowych systemów grzewczych z ... » ...więcej
Integratory w instalacjach z kilkoma żródłami ciepła

Integratory w instalacjach z kilkoma żródłami ciepła

Nowoczesne systemy grzewcze bazują często na kilku źr... » ...więcej
Pompa ciepła sposobem na tanie ogrzewanie basenu

Pompa ciepła sposobem na tanie ogrzewanie basenu

W polskich warunkach korzystanie z otwartego basenu kąpi... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery