www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Ciepło i hałas zatrzymujemy wewnątrz rury

Informacja prasowa / Data: 2010-06-24

Odpowiednia ochrona instalacji pozwala nie tylko zaoszczędzić energię, ale również zredukować uciążliwe dźwięki generowane często przez płynące w rurach medium. Rodzina izolacji Tubolit firmy Armacell pomoże nam zabezpieczyć domową instalację grzewczą i sanitarną zarówno przed utratą ciepła, jak i hałasem.

Instalacja

Projektując domowy system grzewczy, instalację z zimną i ciepłą wodą bądź też kanalizacyjną, chcielibyśmy, by była możliwie najbardziej wydajna, cicha i służyła nam przez długie lata. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że w większości przypadków wymiana lub naprawa instalacji wiąże się z kuciem ścian lub podłóg, co jest i uciążliwe, i kosztowne. Dlatego też, przed przystąpieniem do montażu tych instalacji, warto zwrócić szczególną uwagę na otulinę, która nie tylko odpowiednio zaizoluje rurę, ale również w wielu przypadkach zapewni jej prawidłowe zabezpieczenie przed zniszczeniem. Tubolit firmy Armacell to kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej, dzięki której nasza instalacja będzie pracować długo i wydajnie.

Na metal i plastik

Tubolit DG

Rury grzewcze, zwłaszcza te z gorącą wodą, są szczególnie narażone na zjawisko wystudzania płynącego w nich medium. Stąd też tak bardzo istotne jest zabezpieczenie ich odpowiednim materiałem, który skutecznie zapobiegnie stratom energii. Izolacja Tubolit DG została wykonana z polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej. Otulina ta, stworzona specjalnie z myślą o instalacjach grzewczych i sanitarnych, charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala ograniczyć straty energii aż o 90%. Szeroka gama dostępnych średnic (od 12 do 125 mm) oraz grubości (od 5 do 30 mm) pozwala dobrać odpowiednią otulinę w sposób, który najlepiej będzie spełniał nasze wymagania. Dodatkowo otulina jest przystosowana zarówno do rur metalowych, jak i plastikowych, co znacznie podnosi jej uniwersalność. Otulina ta jest wyjątkowa łatwa w montażu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej czas montażu może ulec skróceniu aż o połowę.

Izolacje do zadań specjalnych

Tubolit S

W przypadku, gdy rury naszej instalacji poprowadzone są w ścianach bądź podłodze, ważne jest by dodatkowo zabezpieczyć otulinę przed zniszczeniem. Do tego celu najbardziej nadaje się Tubolit S – najbardziej wytrzymałą izolację z rodziny Tubolit. Polietylen, z którego została ona wykonana, pokryty został mocną polimerową folią, która chroni delikatny materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem agresywnych materiałów budowlanych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku instalacji podtynkowych. Podobnie jak w przypadku otuliny Tubolit DG, wersja S posiada doskonałe właściwości, pozwalające ograniczyć straty energii aż do 80%. Otulina występuje w trzech wersjach różniących się od siebie grubością - wynoszącą od 6 do 13 mm. Specjalnie z myślą o grzewczej instalacji podpodłogowej, firma Armacell stworzyła izolację Tubolit DHS. Ta przeznaczona do rur biegnących pod szlichtą otulina posiada niesymetryczny kształt o zoptymalizowanym przepływie termicznym. Dzięki temu nawet ta drobna część traconej energii zostaje wykorzystana do ogrzania naszego domu lub mieszkania. Płaska podstawa otuliny zapewnia doskonałą stabilność oraz ułatwia solidny montaż, a mocna folia ochronna o wytłaczanej powierzchni skutecznie chroni polietylenową warstwę izolacyjną przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dla osób chcących zapewnić podtynkowej instalacji najlepszą ochronę idealna będzie izolacja o nazwie Tubolit S Plus. Jest to otulina zoptymalizowana pod kątem zastosowania w ograniczonej przestrzeni. Jej wytrzymała, bezszwowa powłoka zewnętrzna gwarantuje maksymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapobiega korozji i kondensacji pary wodnej na powierzchni rury.

Cicho sza

Tubolit AR Fonoblok

Ostatnim elementem rodziny Tubolit jest izolacja akustyczna AR Fonoblok. Została ona zaprojektowana w celu podniesienia komfortu akustycznego budynku, eliminując przenoszenie hałasu wewnętrznych rur kanalizacyjnych i instalacji odpływowych na konstrukcję budynku. Wysoka elastyczność, mała masa oraz wysoka wytrzymałość tej otuliny zapewniają jej łatwe nakładanie i montaż, również na kolankach i kołnierzach. Dodatkowo, ścianki tej izolacji posiadają zaledwie 5 mm grubości, co czyni z niej idealne rozwiązanie do zastosowania wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią np. wąskie szachty czy podwieszane sufity.

Dobór otuliny

Rodzina izolacji Tubolit

Dobranie odpowiedniej izolacji w taki sposób, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie nie jest wcale rzeczą łatwą. By uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest dopasowanie otuliny do zadania, które zostało przed nią postawione. Rodzina Tubolit firmy Armacell, dzięki szerokiej gamie produktów, pozwoli nam dobrać izolację w taki sposób, by optymalnie spełniała swoje funkcje, pozwalając nam zapomnieć o niej na długie lata.

Poniżej podajemy przykładowe ceny otulin:

Armacell Tubolit DG, cena netto: od 0,77 do 40,09 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)
Armacell Tubolit DG-A (samoprzylepna), cena netto: od 1,39 do 11,68 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)
Armacell Tubolit S, cena netto: od 0,94 do 7,61 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)
Armacell Tubolit S+, cena netto: od 1,11 do 2,32 zł/m (w zależności od rozmiaru izolacji)
Armacell Tubolit AR Fonowave, cena netto: od 8,66 do 17,59 zł/m (w zależnoci od rozmiaru izolacji)

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o.  www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta prawie 150 – letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

Żródło: www.gutpr.pl

Wasze komentarze:

Autor(ka): ewa
Data nadesłania:
  10.05.2013 23:23
Bardzo proszę o info czy można zastosować na rury, które już są w ścianach np c.o i przenoszą dżwiek na budynek
Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Rury w instalacji grzewczej

Rury w instalacji grzewczej

Woda w instalacji grzewczej transportowana jest do grzejników poprzez rury. Rury te mogą być stal... » ...więcej
Dbamy o rury i… nasze kieszenie

Dbamy o rury i… nasze kieszenie

W celu zmniejszenia strat ciepła, a tym samym ekonomiczną ... » ...więcej
My się zimy nie boimy – systemem kabli grzejnych zabezpieczający rury przed zamarzaniem

My się zimy nie boimy – systemem kabli grzejnych zabezpieczający rury przed zamarzaniem

Pękające rury, uszkodzona kanalizacja, brak dostępu do wody, a co za tym idzie - dodatkowe koszty nadwyrężające domowy budżet to efekty zamarzania wody w instalacjach podczas zimy. Najlepszym sposobem uniknięcia tego problemu jest zespół grzewczy ThermaLint™... » ...więcej
Ciepło prosto z otoczenia

Ciepło prosto z otoczenia

Pompy ciepła to innowacyjne systemy grzewcze - rozwiązania na miarę XXI wieku. Są to urządzenia... » ...więcej
Ciepło Ziemi pod ochroną

Ciepło Ziemi pod ochroną

Wyczerpywanie się światowych zasobów kopalnych niesie za sobą postępujący wzrost cen paliw,... » ...więcej
Ciepło z kominka w całym domu - system DGP

Ciepło z kominka w całym domu - system DGP

Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozpr... » ...więcej
Polecamy porady
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia