www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Okna energooszczędne z wypełnieniem - nowa generacja

Informacja prasowa / Data: 2010-09-10

Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Firma OknoPlus, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna, ze specjalnym wypełnieniem THERMO. 

W trosce o środowisko i grubość portfela

Zminimalizowanie strat energii i obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie to obecnie kwestie priorytetowe podczas budowy czy modernizacji domu. Przyczynia się do tego zarówno wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, jak i konieczność posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej przez wszystkie sprzedawane i nowo budowane domy.

Jednym z newralgicznych miejsc, przez które najczęściej dochodzi do ucieczki ciepła na zewnątrz budynku są okna, dlatego należy poświęcić im dużo uwagi w trakcie budowy czy termomodernizacji naszego domu. W przypadku domów energooszczędnych współczynnik przenikalności cieplnej całego okna powinien mieć wartość nie większą niż Uw=1,3 W/m2K, dla domów pasywnych jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,8 W/m2K.

Nowe okna firmy OknoPlusAktiv THERMO i Art THERMO – dzięki zastosowaniu specjalnie wyizolowanego zbrojenia THERMO, poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności termicznej dla okna referencyjnego nawet na poziomie 0,7 W/m2K.

Nowa technologia – maksymalny komfort cieplny…

Na wielkość współczynnika przenikania ciepła całego okna  wpływają cechy pakietu szybowego i profilu oraz sposób osadzenia szyby w ramie. W związku z tym o  właściwościach izolacyjnych całego okna decydują wartości współczynników jego poszczególnych elementów składowych oraz ich udział procentowy w konstrukcji. Dotychczasowe rozwiązania zapewniały współczynnik izolacyjności dla okna referencyjnego na poziomie Uw= 1,3 W/m2K. Dzięki zastosowaniu unikatowego wypełnienia THERMO oraz wypełnienia wokół-szybowego eliminującego mostek termiczny występujący po obwodzie szyby, nowe okna uzyskały współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna referencyjnego równy 0,7 W/m2K. Oznacza to poprawę izolacyjności termicznej aż o 45%!

Niezależnie zwiększył się także komfort użytkowania okien poprzez zmniejszenie efektu skraplania się pary wodnej oraz ulepszeniu uległa izolacyjność akustyczna. Warto zaznaczyć, że wypełnienie THERMO to doskonała alternatywa dla proponowanego przez producentów stolarki sposobu zwiększenia komfortu cieplnego poprzez rozszerzenie profilu okiennego do 90 mm. W końcu to nie ilość komór czy szerokość profilu, ale jego parametry mają wpływ na współczynnik przenikalności ciepła dla całego okna. Warto o tym pamiętać wybierając okna do własnego domu.

Okna Aktiv THERMO i Art THERMO - szeroki wachlarz zalet

Wyposażając nasz dom w okna nowej generacji otrzymujemy nie tylko stolarkę o doskonałych parametrach cieplnych, ale również szerokie spektrum innych korzyści.

Przede wszystkim nowe okna są tańsze nawet o 15-20% niż inne okna przeznaczone do domów pasywnych, nie wydłuża się również termin realizacji zamówienia.

Co więcej – okna z wypełnieniem THERMO i szybą o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m2K są tylko o ok. 10% droższe niż okna o tych samych parametrach szyby, jednak o zbrojeniu standardowym. Nadwyżka ta, dzięki zmniejszonym wydatkom na ogrzewanie, zwróci nam się w krótkim czasie.

Wszystkich tych, którzy cenią sobie zarówno parametry technicznie, jak i estetykę wykonania, zainteresuje natomiast fakt, że nowe okna dostępne są we wszystkich dwunastu kolorach ze swojej standardowej palety barw. Dzięki temu możemy wybrać stolarkę nawet w tak niecodziennych barwach jak Vermont, Tiama czy Montana.

Dodatkowo w tych oknach istnieje możliwość zastosowania rolet nadokiennych z klapą rewizyjną od dołu.

Montaż okien energooszczędnych z takimi parametrami zapewnia doskonały komfort cieplny w pomieszczeniach, a ponadto gwarantują niższe koszty ogrzewania domu zwłaszcza, gdy zamontuje się je w tzw. ciepły sposób…

Przykładowa wycena

  • Okno referencyjne : 1230x1480 jednoskrzydłowe,
  • współczynnik U całego okna = 0,7 W/m2K,
  • PROFIL: ArtPlus THERMO, klasy A,
  • Pakiet 3-szybowy o szerokości 44mm i współczynniku przenikalności cieplnej  szyby U=0,5 W/m2K.
  • Komory międzyszybowe wypełnione gazem argonem.
  • Ciepła ramka Swis Spacer
  • Okucie Winkhaus ActivPilot, minimum 3 zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu w skrzydle RU.
  • Kolor biały

Cena netto: 735zł + Vat

Więcej informacji na www.oknoplus.com.pl

Firma OknoPlus specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OknoPlus oferuje okna PCV produkowane na profilach Activ Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OknoPlus posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OknoPlus są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OknoPlus. Wieloletnia działalność firmy OknoPlus została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008 i 2009.

Źródło: www.gutpr.pl
 

Wasze komentarze:

Autor(ka): kparcz
Data nadesłania:
  21.10.2010 20:16
Proszę podać cenę okna jednoskrzydłowego 750x1500 w kolorze brązowym ze szprosami
Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Współczynnik przenikania ciepła całego okna

Współczynnik przenikania ciepła całego okna

Okna stanowią jedno z głównych miejsc ucieczki ciepła... » ...więcej
Jak pielęgnować okna przed zimą?

Jak pielęgnować okna przed zimą?

By stolarka okienna utrzymała nienaganny stan przez dłu... » ...więcej
Okna - ważne ogniwo dobrze ocieplonego domu

Okna - ważne ogniwo dobrze ocieplonego domu

Powinny być ładne i trwałe, bowiem stanowią ważny eleme... » ...więcej
Nowa koza w ofercie kratki.pl

Nowa koza w ofercie kratki.pl

Koza k8 to kolejna nowość w ofercie firmy kratki.pl. Jest to żeliwny piec wolnostojący o unik... » ...więcej
Zintegrowane ogrzewanie praktycznie i poglądowo – nowa animacja na stronie Makroterm

Zintegrowane ogrzewanie praktycznie i poglądowo – nowa animacja na stronie Makroterm

Wraz z Nowym Rokiem firma Makroterm wprowadza zmiany na swojej stronie internetowej. Internauci będą mogli obejrzeć nową animację, która w poglądowy sposób zapozna potencjalnych użytkowników ze Zintegrowanym Ogrzewaniem – ekonomicznym rozwiązaniem systemu grzewczego dla dom... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia