www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

My się zimy nie boimy – systemem kabli grzejnych zabezpieczający rury przed zamarzaniem

Informacja prasowa / Data: 2010-10-12

Pękające rury, uszkodzona kanalizacja, brak dostępu do wody, a co za tym idzie - dodatkowe koszty nadwyrężające domowy budżet to efekty zamarzania wody w instalacjach podczas zimy. Najlepszym sposobem uniknięcia tego problemu jest zespół grzewczy ThermaLint™ firmy Thermaflex.

Wpływu zimy na stan instalacji wodnej nie należy lekceważyć, gdyż może on być katastrofalny w skutkach. Niskie temperatury sprawiają, że woda znajdująca się w przewodach ulega krystalizacji i zmienia formę ze stanu ciekłego w stały. Inaczej rzecz ujmując - płyn zamienia się w kryształki lodu, zwiększa objętość i doprowadza do rozszczelnienia instalacji. Uszkodzoną przez zamarznięty czynnik, instalację należy już wówczas wymienić na nową – co wiąże się z dużym nakładem finansowym – a przecież można tego uniknąć.

Sposoby zabezpieczenia rur przed zamarzaniem

Najczęstszą przyczyną zamarzania wody w rurach, obok ujemnych temperatur, jest całkowity brak izolacji lub nieodpowiednie zabezpieczenie systemu wodno-kanalizacyjnego przed działaniem warunków atmosferycznych.

Istnieje wiele doraźnych metod walki ze skutkami wpływu ujemnych temperatur na system instalacji wodnych - dodatkowe izolowanie, ogrzewanie przy pomocy suszarki, opalarki czy wrzątku. Sposoby te nie dość, że uciążliwe i czasochłonne, są także mało skuteczne i nie zabezpieczają rur przed ponownym zamarznięciem. W takim przypadku, pozostaje jedynie cierpliwie czekać na nadejście wiosny i towarzyszącą jej odwilż.

Czy istnieje zatem metoda, która skutecznie zabezpieczy instalację wodną przez mrozem? Firma Thermaflex wprowadziła na polski rynek innowacyjny zespół grzejny – ThermaLint™, który zabezpiecza rury przed ewentualnym zamarznięciem.

ThermaLint™ na mróz … i już

System grzewczy ThermaLint™

Ten w pełni zautomatyzowany system podgrzewający przeznaczony jest do zabezpieczenia instalacji wodnych,  których  temperatura maksymalna nie przekracza 60ºC, które znajdują się wewnątrz, jak również na zewnątrz budynków.

System ten znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie instalacja wodna narażona jest na działanie niskich temperatur, a więc np.  w domkach letniskowych, garażach i piwnicach, przy czym jego długość jest ograniczona i wynosi od 1 do 61 metrów.

Montaż i sterowanie systemem

Poprawny montaż bimetalu

Układ podgrzewający składa się z mechanicznego termostatu bimetalicznego oraz kabla grzejnego. Urządzenie jest bardzo proste i przeznaczone jest do samodzielnego montażu. Dlatego wykonanie montażu jest możliwe przez średnio uzdolnionego majsterkowicza. W najzimniejszym miejscu rurociągu należy przytwierdzić termostat, a kabel grzewczy poprowadzić wzdłuż przewodu lub owinąć go spiralnie wokół rur.

Pracą układu steruje termostat. W chwili, gdy temperatura spadnie do 3ºC, termostat uruchomi działanie systemu - następuje przepływ prądu elektrycznego, a tym samym podgrzewanie rurociągu z wodą. Po osiągnięciu w miejscu montażu termostatu, temperatury 7ºC następuje wyłączenie układu grzewczego. Układ nie wymaga nadzoru, dlatego jego praca jest możliwa nawet podczas nieobecności domowników.

Zalety układu

Zasadniczym zadaniem układu podgrzewającego jest zabezpieczenie instalacji wodnej przed zamarznięciem i w konsekwencji jej uszkodzeniem.

Urządzenie jest tak skonstruowane i wykonane, że jest w pełni mobilne. Można w zależności od potrzeb montować go w dowolnym, najbardziej zagrożonym  na zamarznięcie odcinku rurociągu.

Zespół grzewczy zasilany jest z instalacji 230 V, podczas pracy pobiera jedynie 16 W/m energii elektrycznej.

Koszt uzależniony jest od długości kabla grzejnego i wynosi 294,42 zł/1m, natomiast 61 m kosztuje 1612, 51 zł brutto.

Producent udziela 5 lat gwarancji na wszystkie typy i długości kabla.

Dodatkowe informacje na stronie:  www.thermaflex.com.pl

Thermaflex Izolacji Sp. z.o.o. to część międzynarodowego holdingu z siedzibą w Holandii. Na polskim rynku firma działa od 1992 roku.Od 1997 roku, firma uruchomiła produkcję w nowym zakładzie w Żarowie w pobliżu Wrocławia, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Thermaflex znany jest z nowoczesnych rozwiązań na rynku systemów izolacyjnych. Firma specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i dystrybucji systemów izolacji technicznych do instalacji grzewczych, sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Obok kompletnych systemów izolacji technicznych Thermaflex jest również producentem nowoczesnego systemu giętkich rur preizolowanych Flexalen do niskoparametrowych sieci cieplnych. W ofercie znajdują się również profile oraz kable grzejne.

Źródło: www.gutpr.pl

Wasze komentarze:

Autor(ka): BS
Data nadesłania:
  19.10.2010 11:37
300zł za metr kabla? Chyba kogoś nieźle pokopało...
Autor(ka): DF
Data nadesłania:
  02.11.2010 15:58
czym dłuższy to taniej,
czujnik do sterowania jest na kablu, pewnie stąd ta cena.
A jak rurka pęknie ?
To będzie drożej.
Autor(ka): Gość
Data nadesłania:
  05.01.2011 19:51
styropian welna i tasma najlepsze
Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

W połowie grudnia zakończył się edukacyjny konkurs organizowany przez MK Systemy Kominowe, którego głównym celem było zachęcenie ludzi do zapoznania się ze sposobami ochrony przed czadem. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a większość odpowiedzi była poprawna. Dla osób, które nie zdecydowały się w ten sposób poszerzyć swojej świadomości tlenku węgla, przygotowaliśmy katalog dziesięciu najważniejszych sposobów zapewniających bezpieczeństwo w t... » ...więcej
Drzwi wejściowe – nie wypuszczajmy przez nie ciepła

Drzwi wejściowe – nie wypuszczajmy przez nie ciepła

Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny zabezpieczać mieszkani... » ...więcej
Ciepło i hałas zatrzymujemy wewnątrz rury

Ciepło i hałas zatrzymujemy wewnątrz rury

Odpowiednia ochrona instalacji pozwala nie tylko zaoszcz�... » ...więcej
Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Nowoczesne urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania zdobywają coraz więcej zwolenników w naszym kraju. W połączeniu z systemami kominowymi  nowej generacji eliminują zagrożenie zatrucia czadem oraz znacznie poprawiają efektywność energetyczną. Warto jednak wiedzieć, że aby te urządzenie były bezpieczne – muszą spełniać szczegółowe normy obowiązujące na... » ...więcej
Ocieplanie w warunkach łagodnej zimy

Ocieplanie w warunkach łagodnej zimy

Prowadzenie rożnego rodzaju prac elewacyjnych podyktowan... » ...więcej
Jak pielęgnować okna przed zimą?

Jak pielęgnować okna przed zimą?

By stolarka okienna utrzymała nienaganny stan przez dłu... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno�... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia