www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Jak pielęgnować okna przed zimą?

Informacja prasowa / Data: 2012-09-25

By stolarka okienna utrzymała nienaganny stan przez długie lata, konieczna jest jej właściwa pielęgnacja. Szczególną uwagę powinniśmy poświecić oknom przed niekorzystnym sezonem zimowym, by przetrwały mroźny okres bez najmniejszego uszczerbku. Co należy zatem zrobić? Cennych wskazówek udziela Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.

Podstawowym błędem, który jest głęboko zakorzeniony w naszej świadomości jest przeświadczenie, że pielęgnacja stolarki okiennej polega jedynie na umyciu szyb.

Konserwacja okuć okiennych

Fot. Winkhaus

„Podczas sumiennego czyszczenia przeszklenia, ramy często traktujemy bardzo pobieżnie, natomiast takie elementy jak okucia są przez nas całkowicie pomijane.

Ważne jest, by pamiętać, że mechanizm okucia powinien być pielęgnowany przynajmniej raz w roku przy pomocy specjalnego oleju. W przeciwnym razie system okuć obwiedniowych może zacząć się zacinać.

Dzięki regularnej pielęgnacji zapewnimy stolarce okiennej ciche i płynne funkcjonowanie. Pamiętajmy, że do okuć przeznaczone są specjalne produkty, m.in. olej w aerozolu. Produkt ten pozostawia ochronny filtr, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie okna, jak również chroni okucie przed nadmiernym zużyciem” – informuje Janusz Grześkowiak.

Czyszczenie ram okiennych

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przygotowując stolarkę okienną do zimowych miesięcy jest produkt, którym myjemy okienne ramy.

Fot. Winkhaus

„Większość osób czyści profile środkami przeznaczonymi do pielęgnacji glazury łazienkowej, np. mleczkami o zasadowym pH. Na pierwszy rzut oka usuwają one zanieczyszczenie z profil, jednak nie powinniśmy ich używać. Mimo uzyskania czystej powierzchni, możemy narazić okna na uszkodzenie powłoki antykorozyjnej okucia” – przestrzega ekspert.

„Koniecznym jest zatem, by do pielęgnacji stolarki okiennej stosować produkty do tego przeznaczone.

Zdecydowanie powinniśmy unikać środków o zasadowym lub kwasowym pH - do okiennych profili stosujemy bowiem wyłącznie produkty charakteryzujące się neutralnym pH, które nie naruszają powierzchni.

Polecamy specjalne mleczko do ram okiennych, które nie tylko skutecznie wyczyści profil, ale pozostawi na nim powłokę utrudniającą ponowne zabrudzenie powierzchni” – podpowiada Janusz Grześkowiak.

Uszczelki - ważny element okna

Fot. Winkhaus

„Jeszcze jednym elementem, który zasługuje na specjalne traktowanie są uszczelki montowane w oknach. Ważne jest, by przez jak najdłuższy okres czasu zachowały one swoją elastyczność.

Miejmy na uwadze fakt, że w przypadku mroźnych miesięcy niezakonserwowane uszczelki maja tendencję do przymarzania.

Dlatego właśnie przed zimą powinniśmy potraktować je specjalnym płynem do pielęgnacji uszczelek, który zapewni im giętkość i przedłuży ich trwałość.

Tak jak w przypadku okuć, konserwację uszczelek powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w roku”- informuje Janusz Grześkowiak.

Zestaw do pielęgnacji okien

By uzyskać pożądany efekt należy stosować specjalistyczne, przeznaczone do tego celu środki. Dlatego też, aby utrzymać stolarkę okienną w jak najlepszej kondycji, przede wszystkim w okresie zimowym, warto zaopatrzyć się w cały komplet profesjonalnych produktów, które pomogą nam w pielęgnacji i konserwacji okien.

W skład zestawu pielęgnacyjnego wchodzi:

  • mleczko do czyszczenia białego PCW (100 ml)
  • olej do pielęgnacji i konserwacji okuć (20 ml),
  • płyn do czyszczenia uszczelek (50 ml)
  • miękka ściereczka,
  • instrukcja.

Cena zestawu:  22,81 zł.

Fot. Winkhaus

Wszystkie te środki można nabyć w sklepie internetowym: www.sklep.winkhaus.pl

Więcej informacji na www.winkhaus.pl

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje w Polsce od 23 października 1992 roku. Jest jedną z wiodących firm należących do Grupy Winkhaus, znanego w Europie niemieckiego producenta okuć budowlanych. W Polsce firma zatrudnia około 800 pracowników.
Winkhaus Polska jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Wschodniej. Poza własnymi produktami oferuje wiele innych produktów potrzebnych przy produkcji okien i drzwi. Dla stałych klientów oferuje program komputerowy do konstrukcji i kalkulacji stolarki budowlanej WH OKNA. Wersja dealerska programu WH OKNA w kapitalny sposób ułatwia współpracę i kontakty pomiędzy producentem a firmą sprzedającą stolarkę budowlaną. Swoim klientom firma zapewnia doradztwo w dziedzinie optymalizacji i automatyzacji produkcji okien.

Źródło: www.gutpr.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Okna - ważne ogniwo dobrze ocieplonego domu

Okna - ważne ogniwo dobrze ocieplonego domu

Powinny być ładne i trwałe, bowiem stanowią ważny eleme... » ...więcej
Zabezpieczenie okien przed otwarciem przez dzieci

Zabezpieczenie okien przed otwarciem przez dzieci

Urządzając pokój dziecięcy, powinniśmy mieć przede ... » ...więcej
Co trzeba wiedzieć przed zakupem okien - ABC okuć

Co trzeba wiedzieć przed zakupem okien - ABC okuć

Zakup nowych okien to inwestycja na lata. Zanim wydamy po... » ...więcej
Okna energooszczędne z wypełnieniem - nowa generacja

Okna energooszczędne z wypełnieniem - nowa generacja

Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz więk... » ...więcej
Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

W połowie grudnia zakończył się edukacyjny konkurs organizowany przez MK Systemy Kominowe, którego głównym celem było zachęcenie ludzi do zapoznania się ze sposobami ochrony przed czadem. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a większość odpowiedzi była poprawna. Dla osób, które nie zdecydowały się w ten sposób poszerzyć swojej świadomości tlenku węgla, przygotowaliśmy katalog dziesięciu najważniejszych sposobów zapewniających bezpieczeństwo w t... » ...więcej
Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Nowoczesne urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania zdobywają coraz więcej zwolenników w naszym kraju. W połączeniu z systemami kominowymi  nowej generacji eliminują zagrożenie zatrucia czadem oraz znacznie poprawiają efektywność energetyczną. Warto jednak wiedzieć, że aby te urządzenie były bezpieczne – muszą spełniać szczegółowe normy obowiązujące na... » ...więcej
Współczynnik przenikania ciepła całego okna

Współczynnik przenikania ciepła całego okna

Okna stanowią jedno z głównych miejsc ucieczki ciepła... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia