www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Bezpieczny dom i podwórko - walczymy z oblodzeniem

Informacja prasowa / Data: 2013-01-16

W okresie zimowym dom jest bardzo narażony na uszkodzenia spowodowane przez lód i śnieg. Oblodzenie utrudnia także codzienne życie, sprawiając, że zejście ze schodów, czy przejście po chodniku stają się niebezpieczne, a wyjazd samochodem z garażu lub podjazdu często niemożliwy. Dlatego, aby zadbać zimą o trwałość swojego domu i swobodę korzystania z terenu wokół niego, warto zastanowić się nad instalacją systemu przeciwoblodzeniowego.

Mieszkańcy domów przechodzą zimą poważną próbę. Ich codzienne życie utrudniają takie warunki, jak lód i śnieg na dachu, schodach, podjeździe, czy chodniku. W związku z tym każde wyjście z domu wiążę się z ryzykiem poślizgnięcia. Niebezpieczeństwem są także zwisające z dachu sople.

Dlatego dom i teren wokół niego należy regularnie odśnieżać. Nie jest to ulubiona czynność domowników, zwłaszcza, że trzeba ją powtarzać za każdym razem, gdy spadnie śnieg. Oprócz śniegu i lodu, także sól i inne środki stosowane podczas odśnieżania działają korozyjnie oraz wyniszczająco na elementy domu.

Zimowe warunki są często również przyczyną przecieków w dachu oraz uszkodzeń rynien i rur odprowadzających wodę. Dlatego zima to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla mieszkańców domów.

Łagodniejsza zima

Istnieje bardzo prosty sposób na zapewnienie sobie wygodnej i bezpiecznej zimy, a także utrzymania czystej i suchej nawierzchni wokół domu przez cały rok. Tym rozwiązaniem są systemy przeciwoblodzeniowe, takie jak systemy DEVI.

Według raportu ”Polacy a odśnieżanie” opracowanego przez Millward Brown dla firmy Danfoss odśnieżanie stanowi duży problem dla aż 40% mieszkańców domów w Polsce. 

Systemy DEVI chronią dom przed śniegiem i lodem, usuwając go na bieżąco, dzięki czemu na zawsze można zapomnieć o tym obowiązku.

Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI to idealny sposób na wyeliminowanie odśnieżania z obowiązków domowych. Instalacja pozwala nie tylko zlikwidować dodatkowe wydatki w sezonie zimowym, lecz także zapewnia trwałość elewacji domu.

W jednej chwili można zapomnieć o śniegu i lodzie na dachu, schodach, chodniku czy podjeździe. System DEVI utrzymuje suchość i czystość nawierzchni nie tylko zimą, lecz przez cały rok” – mówi Dorota Jezierska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Danfoss Polska.

Kosztowne odśnieżanie

Zimą mieszkańcy domów muszą liczyć się z dużymi wydatkami.

Według raportu ”Polacy a odśnieżanie” około 1 miliona Polaków wydaje na odśnieżanie ponad 1000 zł. To łącznie daje kwotę w wysokości około 1 miliarda złotych w okresie zimowym.

Systemy przeciwoblodzeniowe zmniejszają koszty związane z eksploatacją domu, naprawami, czy właśnie odśnieżaniem. Korzystając z nich do wytapiania śniegu z rynien, rur spustowych oraz połaci dachów, można nawet 15-krotnie zmniejszyć koszty w porównaniu do mechanicznego usuwania i wywożenia śniegu. Warto podkreślić, że podczas samodzielnego usuwania śniegu można uszkodzić pokrycia dachu, co wiąże się z kosztownymi naprawami.

Pomimo licznych zalet raport ”Polacy a wydatki na odśnieżanie” pokazuje, że większość mieszkańców domów nie ma świadomości istnienia systemów oblodzeniowych oraz nie wie, jak mogą one ułatwić mieszkanie w domu.

Zastosowania systemów przeciwoblodzeniowych

Systemy przeciwoblodzeniowe ze względu na swoje funkcje i miejsce instalacji dzielą się na gruntowe oraz dachowe.

Bezpieczne drogi dojścia 

Gruntowe systemy są montowane pod najczęściej występującymi nawierzchniami, takimi jak chodniki, podjazdy, a także parkingi, rampy załadunkowe, czy nawet mosty.

Fot. Danfoss

Można je instalować pod:

  • kostką brukową,
  • betonem,
  • płytami chodnikowymi,
  • asfaltem.

Dzięki temu z korzyści, jakie dają te systemy może korzystać każdy, dla kogo śnieg i lód wokół domu jest problemem.

Zabezpieczenie budynków 

Systemy dachowe chronią przed zniszczeniami elewacji, dachów, rur spustowych i rynien. Można je stosować na dachach blaszanych, krytych dachówką bitumiczną, dachówką ceramiczną, czy wysypanych żwirem.

Są one przydatne zwłaszcza w starszych budynkach, w których dachy są słabo ocieplone lub są wsparte na niewystarczającej konstrukcji, przez co woda dostaje się do wnętrza budynku.

Systemy przeciwoblodzeniowe zapewniają pełną drożność rynien i rur spustowych oraz swobodny spływ stopionej wody, dzięki czemu zapobiegają jej zamarzaniu i uszkodzeniom rur oraz rynien.

Takie systemy można zamontować, w zależności od miejsca problemu, na skraju dachu, rurach odpływowych, rynnach pionowych i poziomych oraz koszach dachu.

Oszczędność energii przede wszystkim

Zarówno systemy gruntowe, jak i dachowe włączają się automatycznie, gdy pada śnieg i wyłączają się natychmiast po jego ustaniu.

Jest to rozwiązanie, które zapewnia oszczędność energii i zdejmuje z domowników obowiązek odśnieżania. Dodatkowo, przy bezśnieżnej zimie nie ponosimy kosztów eksploatacyjnych.

Minimalne zużycie energii do usuwania śniegu i lodu zapewniają także dodatkowe funkcje systemów przeciwoblodzeniowych DEVI.

Termostat DEVIreg™ pozwala podzielić ogrzewany obszar na dwie strefy, np. północną i południową.

Dzięki temu, gdy ciepło ze słońca roztopi śnieg i lód na stronie południowej system automatycznie ogranicza zużycie energii. Poszczególnym strefom można także nadać priorytety, aby np. w przypadku ograniczonej mocy zasilania ogrzewane były najpierw najważniejsze elementy domu lub jego terenu.

Fot. Danfoss                    Termostat DEVIreg850

”Systemy DEVI zostały opracowane tak, aby mogły być instalowane w najbardziej problematycznych miejscach konstrukcji domu i terenu wokół niego.

Można je montować na większości dachów i pod najczęściej wykorzystywanymi nawierzchniami. Dzięki temu ograniczają wpływ trudnych warunków zimowych, ułatwiając życie milionom Polaków i mieszkańcom innych krajów, w których te warunki są jeszcze mniej sprzyjające.” – dodaje Dorota Jezierska.

Zestaw instalacyjny systemu DEVI składa się z:

  • termostatu DEVIreg™,
  • kabli grzejnych Deviflex™,
  • akcesoriów instalacyjnych.

Więcej informacji o zewnętrznych systemach przeciwoblodzeniowych DEVI można znaleźć na stronie internetowej http://devi.danfoss.com/poland. Wypełniając formularz dostępny na stronie można także sprawdzić, jaki jest całkowity koszt instalacji systemu w każdym domu tak, aby jak najlepiej przygotować się do jego zakupu.

 

Raport „Polacy a odśnieżanie” został przygotowany przez Millward Brown dla firmy Danfoss w dniach 17-24 października 2012 r. Badanie zostało przeprowadzone metodą indywidualnego wywiadu telefonicznego realizowanego techniką CATI na próbie 426 osób mieszkających w domach jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie szeregowej w następujących lokalizacjach: Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Aglomeracja Katowicka, Kraków, Białystok.

Źródło: Danfoss

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak ogrzać dom w bezpieczny sposób?

Jak ogrzać dom w bezpieczny sposób?

Gdy za oknami hula wiatr, a temperatura powietrza oscyluj... » ...więcej
Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie? Takie pytanie nasuwa się wtedy gdy planujemy zainwestować pieniądze. Prawd... » ...więcej

Podsumowanie po oświecimskich Targach "Dom i Otoczenie "

W dniach 11-13 czerwiec 2010 odbyły się OŚWIĘCIMSKIE ... » ...więcej
Zapraszamy na targi Dom i Otoczenie do Gliwic i Katowic

Zapraszamy na targi "Dom i Otoczenie" do Gliwic i Katowic

Mamy przyjemność zaprosić firmy z terenu śląska do udzi... » ...więcej

Echa po targach Dom Z Pomysłem - Wadowice 2009

W dniach 13-15 marca 2009r. w Wadowickim Centrum Kultury prz... » ...więcej
Podsumowanie Targów Dom z pomysłem Andrychów 2015

Podsumowanie Targów "Dom z pomysłem" Andrychów 2015

W pierwszy wrześniowy weekend na Hali Sportowej przy ul.... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery