www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Relacja z targów BUD-GRYF SZCZECIN oraz ENERGIA

Informacja prasowa / Data: 2013-03-25

W weekend 15-17 marca 2013 r., w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbyły się targi BUD-GRYF SZCZECIN i targi ENERGIA, które skupiły ponad 160 wystawców i ponad 9000 zwiedzających. Ideą przewodnią targów było budownictwo niskoenergetyczne i pasywne.

Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN wraz z Targami Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA pozostają największym przedsięwzięciem targowym organizowanym przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie i najważniejszym w województwie zachodniopomorskim wydarzeniem dla branży budowlanej i energetycznej. Impreza gromadzi liderów rynku, uznane marki oraz firmy zarówno z Polski, jak i z zagranicy inwestujące w innowacyjność i dynamiczny rozwój. 

Partnerem targów został Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Hasło energooszczędność było nieprzypadkowe, bo jest to kierunek, w którym zmierza współczesne budownictwo. Do takiego budownictwa, produktów i technologii przekonywała konferencja OZE, prezentacja „Dom EKOnomiczny i inteligentny” wraz z Lożą ekspertów oraz zainicjowany w tym roku konkurs EKOlider.

Najważniejsze wydarzenia targowe

Przez cały czas trwania targów można było oglądać prezentację „Domu EKOnomicznego i inteligentnego”, tj. przekroju domu zbudowanego w technologii energooszczędnej i pasywnej. W prezentację zaangażowały się 22 firmy, przekazując na budowę swoje nowoczesne materiały budowlane.

Na przykładzie domu po raz pierwszy, obok materiałów i technologii spełniających standardy domu pasywnego, pokazano zastosowanie inteligentnych systemów sterowania budynkiem. Omówienie komfortu i efektywności ich użytkowania było jednym z tematów wystąpień specjalistów zabierających głos w Loży ekspertów.

Tu również można było się dowiedzieć, że dom, który ma: grubą izolację, odpowiednie zamontowane w systemie ciepłego montażu okna i drzwi, pompę ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne, jest budynkiem niskoenergetycznym, a zatem na jego budowę można otrzymać dopłatę z NFOŚiGW. 

Po raz piąty odbyła się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, czyli prosta i szybka forma nawiązania kontaktu z potencjalnymi kooperantami. 

Czterdziestu przedsiębiorców z Polski, Niemiec, Czech, Finlandii i Szwecji odbyło łącznie 80 rozmów stolikowych, podczas których mieli możliwość zapoznania się z ofertą kooperantów i określić szansę na podjęcie współpracy. Nawiązano też pierwsze kontakty z potencjalnymi kooperantami, dostawcami, podwykonawcami, inwestorami i pośrednikami handlowymi.

Giełda została przygotowana we współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP.

Cyklicznie odbywająca się przy okazji targów konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” także tym razem była okazją do wymiany wiedzy między specjalistami z dziedziny odnawialnych źródeł energii i energetyki, a przedstawicielami środowisk naukowych, samorządów oraz rolników.

Podczas niej omówiono m.in. takie tematy, jak: regulacje prawne dotyczące OZE i źródła ich finansowania, efektywność energetyczna, rola OZE w zrównoważonym rozwoju regionu, energetyczne wykorzystanie odpadów.

Konferencja została przygotowana we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas targów odbyło się także kilka szkoleń, wśród nich: kompleksowe szkolenie z Prawa zamówień publicznych, szkolenie z regulacji prawnych zlecenia budowlanego w Niemczech, a także szkolenie specjalistyczne dla kierowników budów i inspektorów nadzoru budowlanego dotyczące prac blacharskich. 

Słuchacze doceniali wyskoki poziom prelekcji, merytorykę i organizację.

Zwiedzającym - inwestorom indywidualnym praktycznej wiedzy dostarczyły ciekawe pokazy sztuki dekarskiej, przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Oferta na targach od A do Z

Prezentowana na targach oferta ponad 160 wystawców objęła szeroki zakres branżowy: wiele rodzajów materiałów, technologii, innowacyjnych rozwiązań i usług związanych z budową lub remontem domów i mieszkań.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się ekologiczne, energooszczędne systemy grzewcze, w tym pompy ciepła, instalacje solarne oraz technologie energooszczędne. To znak, że świadomość ekologiczna inwestorów wzrasta, choć niewątpliwie argumentem przemawiającym za takimi rozwiązaniami jest też samowystarczalność i oszczędność.

Nowością na targach były m.in.: zdecentralizowany system inteligentnych instalacji Catston, budynki o 10-cio krotnie niższym zapotrzebowaniu na energię cieplną (Fanza), ściana pasywna (House Baltica), moduły fotowoltaiczne (Euro Com Project), panele grzewcze austriackiej firmy Energetica, drzwi grubości 68 mm (Art- Studio Profesjonalnych Podłóg), niewidoczny system przesuwny drzwi (Zeromur), innowacyjny system montażu płyt Michnosystem, a także nowatorskie płyty gipsowo-kartonowe i kocioł na pellet (Lester Projekt). Pokrycia dachowe, okna i drzwi, materiały na podłogi, farby, naturalne kamienie, a nawet maszyny budowlane – uzupełniały ofertę targów BUD-GRYF SZCZECIN. Ponadto, w ekspozycji targów ENERGIA były: przydomowe turbiny wiatrowe, rekuperatory, kominki – i to zarówno te nowoczesne, jak i te w tradycyjnym stylu. Nie zabrakło też usług, tj.: badania termowizyjne budynków, diagnostyka konstrukcji drewnianych, murowanych czy betonowych, usługi budowlane, zakładanie oczek wodnych i przydomowych oczyszczalni ścieków. Co więcej, na targach można było wybrać dla siebie projekt domu i uzyskać informacje na temat możliwości kredytowych. 

Spośród całej oferty warto zapamiętać firmy, które zostały nagrodzone w konkursach. Medal „Wyróżniony Wyrób” zdobyły konstrukcje wsporcze prefabrykowanych wiązarów zgłoszone przez firmę Wiązary Burkietowicz. Wyróżnienia przyznano płytom stropowym zgłoszonym przez firmę Konbet oraz stabilizatorowi odległości do płyt K-G/OSB/MFP, który przedstawiła do konkursu firma Michnosystem.

W konkursie „EKOlider” komisja nagrodziła systemowe rozwiązanie konstrukcji domów z drewna klejonego warstwowo firmy Konsbud. Wyróżniono inteligentny sterownik automatycznego nawadniania firmy Naweo oraz halę magazynową zintegrowana z systemem fotowoltaicznym zgłoszoną przez Euro Com Project. 

O tym, jak ważna jest ciekawa prezentacja oferty na stoisku przekonała się firma Przedsiębiorstwo Budowlane DOM z Polic, której stoisko zostało ocenione przez zwiedzających jako najciekawiej zaaranżowane

Patronaty

Targi odbyły się pod honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT , Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa - Oddział Szczecin.

Mecenat nad targami sprawowało Miasto Szczecin.

Patronat medialny objęły renomowane portale branżowe.

Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Relacja z targów BUD-GRYF i ENERGIA 2014

Relacja z targów BUD-GRYF i ENERGIA 2014

Zakończyła się 23. edycja targów BUD-GRYF i 18. edycj... » ...więcej
Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA 28-30.03.2014

Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA 28-30.03.2014

Nowe technologie, materiały budowlane, maszyny, narzędz... » ...więcej
Podsumowanie Targów BUD-GRYF i ENERGIA 2015

Podsumowanie Targów BUD-GRYF i ENERGIA 2015

24. edycja targów BUD-GRYF oraz 19. edycja targów ENERG... » ...więcej
Przekrój nowości rynkowych na targach BUD-GRYF i ENERGIA

Przekrój nowości rynkowych na targach BUD-GRYF i ENERGIA

Blisko 200 firm biorących udział w targach BUD-GRYF i E... » ...więcej
Udany jubileusz targów BUD-GRYF

Udany jubileusz targów BUD-GRYF

W niedzielę 17 kwietnia zakończyły się 25. Targi Budo... » ...więcej
26. targi Bud-Gryf  w Szczecinie za nami

26. targi Bud-Gryf w Szczecinie za nami

W niedzielę 2 kwietnia zakończyła się 26. edycja targ... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery