www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

O biopaliwach we wrześniu na RENEXPOŸ Poland

Informacja prasowa / Data: 2014-09-09

Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowych technologiach uzyskiwania energii odnawialnej, a szczególnie o biopaliwach. Najbliższą okazją do wzbogacenia swojej wiedzy w tym zakresie będą wrześniowe Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland w Warszawie, uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń branży energetyki odnawialnej w kraju.

Fot. REECO Poland

Tegoroczna odsłona imprezy organizowanej przez REECO Poland odbędzie się w dniach 23-25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI i będzie koncentrować się nie tylko na biopaliwach, ale również na takich zagadnieniach, jak:

  • fotowoltaika,
  • energia wiatrowa,
  • wodna,
  • geotermiczna,
  • budownictwo energooszczędne,
  • pompy ciepła.

Wstęp na targi będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają wcześniej rejestracji na stronie:

http://www.renexpo-warsaw.com/404.html?&L.

Następujący współcześnie szybki rozwój transportu ma swoje dobre strony, ale niesie za sobą także  zagrożenia.

Problemem są przede wszystkim powodowane przez pojazdy zanieczyszczenia uwalniane do atmosfery. Sektor ten odpowiada za około jedną czwartą emisji dwutlenku węgla (CO2), przy czym aż 80% tej sumy przypada na transport drogowy. W trosce o środowisko naturalne coraz częściej poszukujemy więc alternatyw dla tradycyjnych paliw.

Jedną z nich są biopaliwa, czyli wszelkiej maści paliwa otrzymywane z biomasy – szczątków organicznych lub produktów przemiany materii roślin lub zwierząt. Rozwój w tym zakresie może wspomóc nasze starania w zakresie realizacji unijnych zobowiązań.

Przypomnijmy, że ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20% oraz zwiększenie do 15% udziału energii odnawialnej i biopaliw to wspólne cele polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, których realizacja wiąże się z zaangażowaniem wszystkich państw członkowskich w dotrzymanie indywidualnych krajowych zobowiązań w tym zakresie.

Fot. REECO Poland  Małgorzata Bartkowski

„Dzięki zastosowaniu biopaliw możliwe jest zmniejszenie importu i zużycia ropy, co wpływa korzystnie nie tylko na gospodarkę kraju, ale również na środowisko.” – mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem wrześniowych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland.

„Spalanie biomasy nie powoduje bowiem emisji tak dużej ilości szkodliwych pierwiastków, jak to ma miejsce podczas spalania innych paliw. Biopaliwo jest jedynym obecnie składnikiem procesu spalania, który „nie dodaje” dwutlenku węgla do atmosfery. Pochodzi ono z roślin, które usuwają ten związek z atmosfery i dają tę samą ilość, kiedy są spalane. Największe korzyści może odnieść polski rolnik.

Ze względu na atrakcyjne położenie wpływające korzystnie na warunki uprawy oraz potencjał zasobów Polska ma ogromne możliwości upraw bioenergetycznych i idealne warunki do objęcia roli wiodącego centrum produkcji oraz przetwórstwa biomasy.” – dodaje.

Biopaliwa to także jeden z wiodących tematów Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland.

Dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem krajowego potencjału biomasy pochodzenia rolniczego w produkcji odnawialnych paliw transportowych i wzbogaceniem swojej wiedzy w zakresie najbardziej aktualnych problemów sektora biopaliw Krajowa Izba Biopaliw organizuje spotkanie dotyczące tego zagadnienia. 3. Konferencja na temat biopaliw odbędzie się 25 września 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, a celem dyskusji będzie odpowiedź na pytanie: „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną tegoroczne, niezwykle istotne zmiany prawne oraz ich praktyczny wpływ na funkcjonowanie krajowego łańcucha wytwórczego biokomponentów i biopaliw ciekłych, najnowsze trendy i zagadnienia praktyczne towarzyszące przemysłowi biopaliw, jak również odbędzie się debata ekspercka na temat możliwych kierunków dalszego rozwoju i przyszłości branży w Polsce i Unii Europejskiej.

Chęć udziału w wydarzeniach towarzyszących targom można zgłaszać na stronie:

http://www.renexpo-warsaw.com/konferencje.html.

Program Konferencji:

10.00 - 11.00
Rejestracja uczestników konferencji, powitalna kawa

11.00
Otwarcie konferencji i powitanie uczestników

Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw

11.00 - 11.30
Praktyczne implikacje ostatnich zmian w przepisach determinujących funkcjonowanie łańcucha wytwórczego biopaliw w Polsce 

Janusz Pilitowski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki

11.30 - 12.00
Rolniczy potencjał surowcowy produkcji biopaliw zaawansowanych w Polsce

przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

12.00 - 12.30
UCO – jeszcze I czy już II generacja biopaliw? Szanse i zagrożenia związane z wykorzystaniem oleju posmażalniczego w produkcji biodiesla

Dawid Berny, Dyrektor ds. Biopaliw, Rafineria Trzebinia S.A.

12.30 - 13.30
Dyskusja panelowa „Biopaliwa – rozwój czy stagnacja?”

Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw; Piotr Szpakowski, Dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN, Krzysztof Bajdor, Zastępca Dyrektora ds. Paliw i Energii Odnawialnej, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Janusz Pilitowski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

13.30 - 14.30
Lunch  i zwiedzanie targów RENEXPO 2014

14.30 - 15.00
Certyfikacja KZR w systemach: REDcert / ISCC / INIG

Sebastian Ciach, DEKRA Certification Sp. z o.o.

15.00 - 15.30
Narodowy Cel Redukcyjny z perspektywy podmiotu zobligowanego do jego realizacji

Piotr Szpakowski, Dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN

15.30 - 16.00
E10 – fakty i mity, czyli (nie) taki diabeł straszny?

Krzysztof Bajdor, Zastępca Dyrektora ds. Paliw i Energii Odnawialnej, Przemysłowy Instytut Motoryzacji

16.00 - 16.30
Stan i perspektywy krajowego rynku wytwórczego alkoholu etylowego na cele biopaliwowe i chemiczne

Leszek Jarosz, Prezes Zarządu, Krajowa Rada Gorzelnictwa i Produkcji Biopaliw

16.30 - 16.45
Dyskusja, podsumowanie i zakończenie konferencji

Zygmunt Gzyra, Prezes Zarządu, Krajowa Izba Biopaliw

Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.

Źródło: www.renexpo-warsaw.com

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Polacy coraz chętniej inwestują w kolektory słoneczne

Polacy coraz chętniej inwestują w kolektory słoneczne

Choć Słońce to tylko jedna z miliardów gwiazd na nieb... » ...więcej
Ciepła zima – mniejsze zużycie energii na ogrzewanie budynków w pierwszych czterech miesiącach obecnego sezonu grzewczego

Ciepła zima – mniejsze zużycie energii na ogrzewanie budynków w pierwszych czterech miesiącach obecnego sezonu grzewczego

Na rysunkach przedstawiono średnią temperaturę powietrza we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2014 r. dla trzydziestu czterech miast Polski uszeregowaną w ciąg rosnący oraz dla Gdańska Rębiechowa w wieloleciu 1987-2014. Omówiono skumulowaną liczbę stopniodni grzania dla temperatury bazowej 15°C dla pierwszych czterech miesięcy sezonów grzewczych w wieloleciu dla Gdańska Rębiechowa, Białegostoku, Warszawy Okęcia, Wrocławia, Krakowa, Szczecina. Oceniono pierwsze cztery miesiące obecnego sezonu grzewczego 2014/2015 ... » ...więcej
Podsumowanie Targów Budowlanych w Spodku Katowice

Podsumowanie Targów Budowlanych w Spodku Katowice

W dniach 16-17 maja odbyły się Targi ”Dom i Otocz... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery