www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Zaprogramuj komfort

Informacja prasowa / Autor: Informacja prasowa Lars / Data: 2009-06-21

Nowoczesne systemy grzewcze, przeznaczone do mieszkań i domów, obejmują możliwość pełnej regulacji ustawień temperatury. Związane jest to nie tylko z coraz bardziej zaawansowanymi technologiami sterowania komfortem cieplnym, ale również z tendencją do oszczędnego zarządzania energią i kosztami eksploatacji urządzeń

Fot. Lars

Sterowniki Auraton pozwalają gospodarować ciepłem we wnętrzach mieszkań i domów, oszczędzając przy tym nawet 30% energii. Zwrot kosztów zakupu regulatora widoczny jest już po pierwszym sezonie użytkowania. Za wyborem sterowników tego typu przemawia ich łatwy montaż oraz dostosowanie do wszelkiego typu ogrzewania spotykanego w budownictwie (gazowego, elektrycznego, wodnego, węglowego). 

Na czym polega oszczędzanie?

Instalując sterowniki temperatury, w stosunkowo krótkim czasie, bowiem już w trakcie pierwszego sezonu użytkowania, realnie minimalizujemy koszty zakupu urządzenia i jego montażu. Praca regulatorów Auraton opiera się przede wszystkim na programowaniu ustawień ich funkcjonowania. Regulując poziomy temperatury, utrzymujemy jej pożądane wartości nie tylko z punktu wiedzenia naszego komfortu, ale także nie obciążamy instalacji grzewczej czy klimatyzacyjnej. Optymalnie dobrana temperatura wewnątrz pomieszczenia, inna w dzień, inna w nocy, to mniejsze zużycie prądu i ograniczenie utraty uwalnianego niepotrzebnie ciepła.

Które sterowniki najlepiej spełnią nasze oczekiwania? 

Auraton 80B TX Auraton 80B TX. Fot. Lars

Na rynku dostępne są regulatory komunikujące się z piecami grzewczymi lub klimatyzatorami drogą radiową. W ten sposób eliminujemy potrzebę prowadzenia instalacji w ścianach. Jeśli jednak jesteśmy na etapie remontu bądź kupna i urządzania nowego mieszkania, powinniśmy przemyśleć montaż równie zaawansowanych sterowników przewodowych.

Rodzina regulatorów Auraton skupia szeroką gamę sterowników dopasowanych do potrzeb użytkownika. Najprostszym i najtańszym urządzeniem w ofercie firmy Lars jest regulator temperatury dobowej przystosowany do wszystkich urządzeń grzewczych. Umożliwia on regulację temperatury, której poziom widoczny jest na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Kiedy decydować się na instalację regulatora temperatury?

Decyzję o założeniu sterownika ciepła we własnym mieszkaniu czy domu, możemy podjąć w każdej chwili. Warto pomyśleć nad tym u schyłku lata, przed sezonem grzewczym. Wtedy, wraz z jesiennym ochłodzeniem, będziemy cieszyć się ciepłem utrzymującym się we wnętrzach naszego mieszkania. Ponieważ produkty grupy Auraton sprawdzają się nie tylko jako regulatory ciepła, ale również jako sterowniki klimatyzacji, warto wyposażyć w nie mieszkanie lub dom już wiosną, zanim przyjdą największe letnie upały.

Auraton. Regulator oszczędzania ciepła

Auraton 2020TX Plus Auraton 2020TX Plus. Fot. Lars

Utrzymanie ciepła odbywa się za sprawą nowoczesnych procesorów programowania tygodniowego zastosowanych m.in. w modelach Auraton 2005 oraz 2020. Pozwalają one na ustawienie pracy sterownika w trybie tygodnia roboczego. Regulatory pracują w zakresie temperatury od 0˚C do 35˚C, z dokładnością do 0,25˚C. Ponadto, dostępne są wersje tygodniowych regulatorów przystosowanych do ogrzewania podłogowego.

Bezprzewodowe sterowniki, dzięki możliwości zmiany kodu komunikacyjnego, nie zakłócają pracy innych urządzeń w domu. Sterujący falami radiowymi np. Auratorn 80B TX pracuje w dwóch trybach: komfortowym i ekonomicznym. Jeśli uzupełnimy go o czujnik okienny Auraton 80 TX Window, przy każdym otwarciu okna regulator zamknie dopływ ciepła, oszczędzając je.

Źródło: www.lars.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Komfort w łazience

Komfort w łazience

Lato zbliża się wielkimi krokami. Temperatury rosną, a my cieszymy się piękną pogodą. Jedn... » ...więcej

Rekuperator w układzie wentylacji z odzyskiem ciepła

Podejmując decyzję o budowaniu domu zakładamy, zgodnie z ... » ...więcej
O(d)grzewana promocja

O(d)grzewana promocja

Okres jesienny to czas kiedy pogoda za oknem ulega znacznemu pogorszeniu, a niskie temperatury zw... » ...więcej
Klimat wnętrz pod kontrolą

Klimat wnętrz pod kontrolą

Stworzenie optymalnych warunków termicznych w pomieszczeniach jest gwarancją dobrego samopoczuc... » ...więcej
Jubileuszowa promocja Stiebel Eltron

Jubileuszowa promocja Stiebel Eltron

W 1924 roku firma Stiebel Eltron wprowadziła na rynek pi... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery