Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrzewanie.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100415,t-podsumowanie_targow_bud_gryf_i_energia_2015.html
Data: 2015-04-07

Podsumowanie Targów BUD-GRYF i ENERGIA 2015

24. edycja targów BUD-GRYF oraz 19. edycja targów ENERGIA dobiegły końca. Konferencje, spotkania, prezentacje, a przede wszystkim prezentacja oferty, wymiana wiedzy i doświadczeń wystawców targowych z odwiedzającymi - to wszystko działo się przez trzy dni w halach MTS.

BUD-GRYF i ENERGIA w liczbach

  • 3 dni targowe
  • 190 wystawców
  • 32 nowości
  • 10 wyróżnionych produktów
  • 8500 zwiedzających

Dla budujących, remontujących i wykańczających

Tradycyjnie również odwiedzający szukali pokryć dachowych i elewacyjnych, stolarki, systemów grzewczych, oczyszczalni oraz energooszczędnych rozwiązań do swoich domów.

Od wielu lat targi BUD-GRYF i ENERGIA dają obraz tego, co pojawia się na rynku w danym roku, jakie są trendy i oczekiwania branży. Od okien dachowych, które mogą zamienić się w balkon, po inteligentną folię okienną, której przepuszczalność światła zmieniamy za pomocą pilota - nie trudno było znaleźć na stoiskach coś wyjątkowego. 

Energooszczędne rozwiązania

Branża budowlana od wielu lat usprawnia technologicznie swoje produkty, aby zwiększać energooszczędność. Na targach BUD-GRYF i ENERGIA firmy prezentowały m.in. różne systemy dociepleń w zależności od rodzaju muru, systemy grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii, nowoczesne materiały izolacyjne, czy energooszczędne okna o coraz lepszych parametrach.

Prezentacja i porady eksperta

Prezentacja “Budujemy energooszczędnie - jak, z czego i dlaczego?” pokazywała trzy różne ściany, jako przykładowe przegrody zewnętrzne, spełniające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, które będą obowiązywały po 2021 r. Przez trzy dni targów można było uzyskać także poradę w zakresie energooszczędnego budowania od naszego eksperta - dr inż. arch. Karoliny Kurtz-Oreckiej z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Aplikacja interaktywna

Dla zwiedzających udostępniliśmy także aplikację multimedialną, pokazującą jak zmienia się współczynnik izolacyjności termicznej w zależności od wybranych materiałów i systemów grzewczych. 

10.000zł na zakupy

Podczas targów przeprowadziliśmy konkurs dla zwiedzających, w których do wygrania było 10.000zł na zakupy w sklepie Leroy Merlin przy ul. Struga 31. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w niedzielę 29 marca, a jego laureatką została pani Róża Tomania.

Najciekawsza aranżacja stoiska

W niedzielę rozstrzygnięty został także drugi konkurs, w którym odwiedzający targi wybrali najciekawszą aranżację stoiska. Pierwsze miejsce zajęła firma Euro-Klinkier, natomiast drugie firma Extradach.

Nagrodziliśmy także odwiedzających, którzy oddali swój głos. Do wygrania była umywalka z szafką marki Koło, miska wisząca z deską marki Koło, bon na zakupy o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Euro-Klinkier oraz Smartfon OVERMAX VERTIS ufundowany przez firmę ESPOL.

Wyróżnione wyroby

Pierwszego dnia targów tradycyjnie przeprowadzony został konkurs dla Wystawców. Już po raz dwudziesty przyznane zostały medale "Wyróżniony Wyrób". VELUX Polska Sp. z o.o. oraz FREEVOLT Sp. z o.o. to firmy, do których trafiły główne nagrody. Czytaj więcej

Konferencja OZE

Temat Odnawialnych Źródeł Energii podjęty został podczas ósmej edycji konferencji towarzyszącej targom. W programie znalazły się wykłady i debaty ekspertów w takich tematach jak rynek energii odnawialnej w Polsce oraz program PROSUMENT.

Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna

Pierwszego dnia targów BUD-GRYF i ENERGIA odbyła się siódma edycja Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, organizowanej przez Ośrodek Enterprise Europe Network. Do udziału w tegorocznej giełdzie kooperacyjnej zgłosiło się 60 firm z Polski, Niemiec i Finlandii, które łącznie odbyły 80 spotkań biznesowych.

Pokazy sztuki dekarskiej

Podczas targów w hali głównej MTS można było z bliska przyjrzeć się fachowej pracy dekarzy. Pokazy sztuki dekarskiej zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Oddział Zachodniopomorski.