www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Gotowe kształtki - instalacja estetycznie zaizolowana

Informacja prasowa / Data: 2011-03-30

Firma Thermaflex – lider na rynku izolacji technicznych - wprowadziła na polski rynek gotowe kształtki ThermaEco FRZ™ w postaci kolan i trójników. Nie tylko usprawniają one montaż oraz zapewniają estetyczne wykończenie izolowanej instalacji, ale również nie dopuszczają do powstania mostków termicznych, zapewniając tym samym szczelność całej izolacji.

Odpowiednio przeprowadzony montaż izolacji to podstawa prawidłowo funkcjonującego systemu instalacyjnego. O ile zabezpieczenie prostej i ciągłej instalacji jest czynnością stosunkowo prostą, o tyle sprawa komplikuje się, gdy trzeba zamieścić ochronną otulinę na systemie pełnym łuków oraz rozgałęzień. Dla doświadczonego instalatora izolowanie tych miejsc nie będzie stanowiło trudności, ale czas w jakim instalacja w tych miejscach zostanie zaizolowana stanowczo się wydłuży. Nowe rozwiązanie firmy Thermaflex to gwarancja sprawnych prac montażowych oraz szczelności całej izolacji.

ThermaEco FRZ™ - izolacyjne kolanka oraz trójniki

Są to najwyższej jakości gotowe kształtki izolacyjne dostępne w postaci kolan i trójników. Znajdują one zastosowanie w instalacjach grzewczych, sanitarnych, chłodniczych, wentylacyjnych, a także klimatyzacyjnych. Kolana i trójniki wykonane na bazie PE to jedyny na polskim rynku produkt umożliwiający szybki, a także profesjonalny montaż otuliny na łukach i rozgałęzieniach rurowych oraz w miejscach trudnych do zaizolowania. Dzięki otulinie prace montażowe przebiegną szybko i sprawnie. Zastosowanie kształtek pozwala zredukować ilość mostków termicznych w powłoce izolacyjnej, w konsekwencji zaś minimalizując koszty eksploatacji całego systemu. Ponadto użycie kształtek umożliwia zredukowanie czasu prac związanych z izolacją całego rurociągu. Formy izolacyjne, dostępne w ofercie, to pewność estetycznie i skutecznie zaizolowanej instalacji.

Skuteczna otulina

O wysokich funkcjach izolacyjnych otuliny świadczy niski współczynnik przewodności lambda (λ) - dla kształtek wynosi on zaledwie 0,035 W/mk przy 10ºC. Taki współczynnik osiągnięto, wykonując elementy izolacji z elastycznej pianki polietylenowej, posiadającej strukturę zamknięto-komórkową.

Zastosowanie PE pomaga nie tylko zredukować straty energii, ale także przedłuża żywotność instalacji oraz zmniejsza stopień jej awaryjności. Co istotne, kształtki dostępne są w różnych rozmiarach, przez co z powodzeniem można je zamontować na wszelakich rurociągach.

Dodatkowo, sklasyfikowane zostały w klasie B1 polskiej klasyfikacji ogniowej. Inaczej rzecz ujmując: kształtki te należą do izolacji, które nie rozprzestrzeniają ognia.

Elementy te pakowane są w wygodne kartony o wymiarach 39/57/26 cm.

Kolano PE 15/13, ThermaEco FRZ™  , cena brutto 3,85/szt.
Trójnik PE 15/13, ThermaEco FRZ™, cena brutto 6,08/szt.

Więcej informacji pod adresem: www.thermaflex.com.pl

Thermaflex Izolacji Sp. z.o.o. to część międzynarodowego holdingu z siedzibą w Holandii. Na polskim rynku firma działa od 1992 roku. Od 1997 roku, firma uruchomiła produkcję w nowym zakładzie w Żarowie w pobliżu Wrocławia, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Thermaflex znany jest z nowoczesnych rozwiązań na rynku systemów izolacyjnych. Firma specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i dystrybucji systemów izolacji technicznych do instalacji grzewczych, sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Obok kompletnych systemów izolacji technicznych Thermaflex jest również producentem nowoczesnego systemu giętkich rur preizolowanych Flexalen do niskoparametrowych sieci cieplnych. W ofercie znajdują się również profile oraz kable grzejne.

Źródło: www.gutpr.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Instalacja centralnego ogrzewania z klasycznymi grzejnikami

Instalacja centralnego ogrzewania z klasycznymi grzejnikami

W nowoczesnych domach i mieszkaniach królują typowe pł... » ...więcej
Wybieramy system grzewczy

Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego jest niezwykle ważną decyzją. Rodzaj instalacji wpływa bowiem nie t... » ...więcej
Nowe rozdzielacze do ogrzewania podłogowego - Purmo DSM

Nowe rozdzielacze do ogrzewania podłogowego - Purmo DSM

Marka Purmo wzbogaca ofertę akcesoriów do systemu ogrze... » ...więcej
Zestawy mieszające Laser Series

Zestawy mieszające Laser Series

Marka Purmo poszerza ofertę osprzętu do ogrzewania pod... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery