www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Grzejniki dekoracyjne – design czy funkcjonalność?

Informacja prasowa / Data: 2013-10-18

Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej – radzi ekspert Purmo.

Estetyka wnętrz jest równie ważna, jak ich funkcje i użyteczność. Grzejniki dekoracyjne projektowane są z myślą o upiększaniu wnętrz, jednak zdarza się, że zbyt wyszukana forma utrudnia zapewnienie optymalnego rozkładu ciepła w pomieszczeniach.

Wybierając grzejnik dekoracyjny dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na ciekawe i oryginalne kształty, ale także na moc grzewczą. Te dwa czynniki nie zawsze idą w parze.

Wielu projektantów daje się ponieść fantazji i prześciga się w coraz bardziej wymyślnych kształtach, zapominając, że nie każda forma będzie w stanie przekazać do wnętrza wystarczająco dużo ciepła.

Wygląd to nie wszystko

Wybierając idealny grzejnik, który będzie ozdobą naszego wnętrza zwróćmy uwagę na jego moc grzewczą.

 
Fot.Purmo Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos V

To najważniejszy aspekt, na który zawsze powinniśmy zwrócić uwagę. Dobór odpowiedniej wielkości grzejnika powinien zawsze opierać się na danych z projektu instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej dokumentacji to warto skorzystać z porady fachowca lub z programu komputerowego umożliwiającego poprawny dobór grzejnika.

Deficyt mocy jest najszybciej uwidaczniającą się „usterką”, a jej naprawa wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami zakupu i montażu większego lub dodatkowego grzejnika, ewentualnie z okresowym korzystaniem z dodatkowego źródła ciepła, jakim może być grzejnik elektryczny“ – mówi Robert Skomorowski z Purmo.

Wiele grzejników dekoracyjnych mimo efektownego wyglądu (kratki, geometryczne wzory, nadruki,  fale) oraz dużych gabarytów, ma stosunkowo niską moc grzewczą - poniżej 1000 W. 

Natomiast te o  najbardziej abstrakcyjnych kształtach, jak liście lub ażurowe koronki, nawet przy wysokości grzejnika 1280 mm, mają moc grzewczą jedynie 534 - 668 W.

Inne, jeszcze bardziej oryginalne w kształcie modele to moc 239 - 299 W, przy rozmiarach 1700x1520x120 mm. Jeśli zdecydujemy się na tego typu grzejnik w salonie, zajmie on całą wolną przestrzeń na ścianie, a nie zagwarantuje przytulnego ciepła rodzinie.

Grzejnik nie będzie spełniał swojej podstawowej roli, a jedynie przyozdobi wnętrze.

Ciepło i elegancja  w jednym

Fot.Purmo Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos w nowoczesnym wydaniu

Myśląc o eleganckim, nowoczesnym grzejniku dekoracyjnym, którzy spełni nie tylko nasze oczekiwania estetyczne, ale będzie też zapewniał optymalną temperaturę wnętrz zimą, zdecydujmy się na wysoką jakość.

Purmo proponuje niezwykle estetyczne grzejniki dekoracyjne, np.: Kos, Faro lub Tinos i Paros które charakteryzują się niezwykłym designem i z pewnością zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Modele Kos i Faro to dekoracyjne grzejniki przeznaczone przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Obydwa te modele mają formę prostej i eleganckiej płyty – dostępne są w wersji poziomej oraz pionowej. Różnią się natomiast płytą przednią. Dla osób, które cenią sobie luksusowe i połyskujące wykończenia idealny będzie model Kos – całkowicie gładki.

Płyta przednia grzejnika Faro ma zaś delikatnie przetłoczenia. Estetyczny design urządzeń objawia się również zaokrąglonymi obudowami bocznymi oraz ażurową kratką zakrywającą górę grzejnika.

Fot. Purmo  Grzejnik Faro na ścianie mieszkania urządzonym w stylu minimalistycznym

Grzejniki dostosujemy do wnętrza nie tylko wymaganą mocą grzewczą, ale także rozmiarami. Ciekawostką jest wersja wykończenia „inox” z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mają oryginalną stalową barwę.

Dodatkowym atutem pionowych modeli Kos i Faro jest możliwość podłączenia ich od dołu, w połowie szerokości grzejnika, co znacznie upraszcza system podłączenia do instalacji.

Gładki Kos nadaje wnętrzu wrażenia surowości. Pasuje zarówno do mieszkania typu loft, jak i do nowoczesnych wnętrz, np. kuchni w zestawieniu ze stalowo-szarą lodówką i podobnymi sprzętami AGD. Świetnie sprawdzi się także w eleganckim hallu.

Faro z przetłoczoną płytą przednią sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu minimalistycznym czy rustykalnym. W zależności od wybranego koloru podkreśli te elementy wnętrza, na które chcemy zwrócić uwagę. Stalowy nada surowości, a jednocześnie elegancji i lekkości.

Co ważne, grzejniki Purmo można wybrać w dowolnym kolorze spośród palety barw RAL – począwszy od cytrusowych i świeżych kolorów, przez trawiaste i morskie zielenie oraz fiolety, aż do stalowych i ziemistych brązów, szarości, a nawet czerni.

Surowość i klasyka formy

Dla osób ceniących sobie klasyczne wnętrza i prostotę dobrymi propozycjami będą grzejniki dekoracyjne Purmo Tinos i Paros. To grzejniki, które można zamontować w miejscach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy – nawet na głównej ścianie działowej w salonie lub w miejscu między oknami w sypialni. Sprawdzą się nie tylko z racji swoich właściwości technicznych, ale także ze względu na gustowną formę.

Fot. Purmo  Grzejniki dekoracyjne Tinos i Paros niemal wtapiają się w nawet najbardziej klasyczne wnętrza

W modelach Tinos i Paros płyta czołowa i osłony boczne są wytwarzane jako jeden element, pozbawiony wszelkich łączeń i spawów. Nadaje to bryle grzejnika spójność i łagodzi przejścia pomiędzy liniami. Płaskie panele przednie tych grzejników kryją najnowocześniejszą technologię grzewczą – są wydajne zachowując jednocześnie oszczędną formę.

W modelach Tinos i Paros zastosowano specyficzny sposób montażu – bardzo blisko ściany – dla grzejnika typ 11 całkowita głębokość zabudowy to zaledwie 83 mm. Dzięki temu, przednie panele grzejników dekoracyjnych Purmo Tinos i Paros, po zamontowaniu stanowią zintegrowany z przestrzenią element dekoracyjny wnętrza. Nie można oprzeć się wrażeniu, że zostały zaprojektowane specjalnie do wnętrza, w którym zostały zamontowane.

Grzejniki Tinos  i Paros  są dostępne w ponad 200 kolorach palety RAL. Dodatkowo można wybierać spośród 12 ekskluzywnych wykończeń metalicznych.

Wszystkie grzejniki Purmo mają zapewnioną 10-letnią gwarancję.

„Grzejniki dekoracyjne to nie tylko ozdoba naszego domu, wybierając ten właściwy inwestujemy zarówno w niebagatelny design, jak i w funkcjonalność. Nie należy o tym nigdy zapominać i dawać się uwieść „fikuśnym” kształtom, nie dającym potem wystarczająco dużo ciepła.

Odpowiednia moc grzewcza to priorytet przy wyborze grzejnika. Może ona być równa wymaganej wysokości temperatury w naszych domach lub ją przekraczać, nigdy natomiast nie powinna być niższa. Warto też postawić na jakość. Wszystkie grzejniki dekoracyjne marki Purmo objęte są aż 10-letnią gwarancją” – doradza Robert Skomorowski.


Grzejniki dekoracyjne marki Purmo

Faro V

Ceny: od 1823 do 3274 PLN netto
Moce: od 886 do 2903 W
Wymiary:  szerokość od 300 do 750 mm; wysokość od 1800 do 2100 mm

Faro H

Ceny: od 1274 do 4555 PLN netto
Moce: od 306 do 4902 W
Wymiary: szerokość od 450 do 1950 mm; wysokość od 400 do 900 mm

Kos V

Ceny: od 1812 do 3252 PLN netto
Moce: od 886 do 2903 W
Wymiary: szerokość od 300 do 750 mm; wysokość od 1800 do 2100 mm

Kos H

Ceny: od 1274 do 4555 PLN netto
Moce: od 306 do 4902 W
Wymiary: szerokość od 450 do 1950 mm; wysokość od 400 do 900 mm

Purmo Tinos i Purmo Paros

Ceny: od 1416 do 3143 zł netto;
Moce: od 653 do 2446 W
Wymiary: szerokość od 325 do 855 mm; wysokość 1800, 1950 lub 2100  mm

Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaangażowanie koncernu w ciągłe inwestowanie w jakość i innowacje. Największa fabryka koncernu mieści się w Rybniku.
W styczniu 2012 roku koncern Rettig ICC przejął niemiecką firmę Hewing – producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych. Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury  również  na stale rosnące potrzeby Rettiga. Firma Hewing zatrudniająca profesjonalny zespół ekspertów i doświadczonych pracowników doskonale wpisuje się w strategię rozwoju koncernu Rettig ICC.


Źródło: www.purmo.pl
 

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Lakierowane grzejniki dekoracyjne

Lakierowane grzejniki dekoracyjne

Marka Purmo wprowadza nowe eleganckie wykończenia grzejn... » ...więcej
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe?

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe?

Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana czę�... » ...więcej
Grzejniki oddające ciepło przez konwekcję czy przez promieniowanie, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Grzejniki oddające ciepło przez konwekcję czy przez promieniowanie, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Konwekcja i radiacja to pojęcia, które mogą być nieprzyjemnym wspomnieniem szkolnych lekcji fizyki. Rozważając dobór odpowiedniego do naszych potrzeb grzejnika, warto je sobie jednak odświeżyć. Konsekwencją braku wiedzy w tej sytuacji może być już nie słaba ocena ze sprawdzianu, ale na przykład wyższy rachunek za ogrzewanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najbardziej opłacalnego rozwiązania? Podpowiada Michał Gołaś, ekspert firmy Stelrad, jednego z największych producentów grzejnikó... » ...więcej
Grzejniki aluminiowe w instalacji grzewczej

Grzejniki aluminiowe w instalacji grzewczej

Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego cz�... » ...więcej
Ozdobne grzejniki płytowe

Ozdobne grzejniki płytowe

Niezależnie od tego czy wymieniamy stare, żeliwne kaloryfery, czy urządzamy nowy dom, warto za... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno�... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia