www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania

Autor: Ryszard Chrapka / Data: 2007-09-08

Prawie każdy użytkownik urządzeń grzewczych starszego typu, głównie na paliwa stałe chętnie wymieniłby swój stary kocioł na nowoczesny, mniej pracochłonny, usytuowany w czystej kotłowni, a do tego nie produkujący niezbyt ładnie pachnących i szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Napisałem – prawie każdy – dlatego, że okazuje się, iż taka inwestycja niejednokrotnie przewyższa możliwości finansowe potencjalnego inwestora. Okazuje się jednak, że jest możliwość wykonania modernizacji ogrzewania, za dużo mniejsze pieniądze. W jaki sposób? Opiszemy poniżej.

Gdzie załatwiać dotację

Decydując sięna modernizację ogrzewania budynku pierwsze kroki należy skierować do Urzędu Miasta lub Gminy, gdzie dowiemy się czy na terenie naszego miejsca zamieszkania funkcjonuje program dofinansowania modernizacji ogrzewania. Tam otrzymamy niezbędne informacje oraz wykaz dokumentów, które trzeba złożyć w Urzędzie.

Oczywiście tok załatwiania sprawy może być różny w różnych miastach i gminach. Generalnie jednak warunki, jakie należy spełnić są wszędzie podobne. Urzędy, które dofinansowują taką modernizację z reguły posiadają Regulamin, w którym szczegółowo opisane są zasady dotacji. Należy szczegółowo zapoznać się z jego treścią.

Zakres modernizacji

Zakres modernizacjo obejmuje wymianę posiadanego „nieekologicznego” kotła co, na ekologiczne urządzenie grzewcze spełniające określone normy emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Za takie urządzenia uznaje się kotły:

  • elektryczne, gazowe i olejowe;
  • kotły opalane biomasą;
  • automatyczne kotły retortowe opalane węgłem kamiennym tzw.ekogroszkiem
  • pompy ciepła;
  • urządzenia wykorzystujące energię elektryczną;
  • urządzenia pobierające ciepło z sieci ciepłowniczej.

Wyjaśnić trzeba, iż kotły na paliwa stałe – biomasę i ekogroszek, muszą charakteryzować się wysoką sprawnością energetyczną oraz nie mogą posiadać dodatkowego paleniska umożliwiającego spalanie innych rodzajów paliwa.

Dodatkowo dofinansowaniem może zostać objęte doocieplenie budynku oraz dodatkowa instalacja solarna.

Zakres dotacji

Dotacja przysługuje po wykonaniu inwestycji oraz jej odbiorze przez uprawnione osoby. Tak, więc pieniądze otrzymamy po zainstalowaniu w kotłowni kotła spełniającego warunki. W różnych miastach i gminach kwoty te mogą mieć różną wysokość (często jest to 50%), jednak zawsze w znaczący sposób obniżają one nakłady poniesione przez inwestora.

Jak nadmieniłem wcześniej dokładne warunki dotacji zainteresowani znajdą w Regulaminach w poszczególnych Urzędach Miast i Gmin.

Zapraszamy do komentowania artykułu. Podawajmy jak sytuacja wygląda w naszych gminach – takie informacje z pewnością pomogą potencjalnym inwestorom.

Wasze komentarze:

Autor(ka): Anna
Data nadesłania:
  11.09.2007 17:51
A od czego uwarunkowana jest decyzja gminy czy dostanę takie dofinansowanie czy nie? Bo nie rozumiem podejścia władz gminnych,buduję dom z kotłownią na eko-groszek,z przydomową oczyszczalna i panelami słonecznymi i nie dostanę ani złotówki. Mogą mi zaoferować 3 kosze na śmieci do ich segregacji (za które muszę zapłacić),a potem i tak wyrzucą wszystkie śmieci na jedno wysypisko. jaki jest tego sens?Dla mnie to paranoja.
Autor(ka): Marcin
Data nadesłania:
  11.09.2007 20:31
W przypadku mojej gminy dofinansowanie dotyczy tylko MODERNIZACJI źródła ciepła - więc i ja nic bym nie dostał, gdybym miał nowy dom i nowy piec. Zresztą ja nie załapałem się na dofinansowanie bo... wymieniłem piec za wcześnie (więc ekologię wspierałem dłużej, ale za to za darmo :) ) - na szczęście jako rekompensata pozostaje wygoda użytkowania kotła na ekogroszek. Niestety nie wszystkie tego typu odgórne działania są sensowne - ale niewiele na to możemy. Ja próbowałem coś z gminy uzyskać - niestety bez skutku. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z pieca.
Autor(ka): martajg
Data nadesłania:
  19.10.2007 17:01
a co jak ktoś miał wcześniej piece kaflowe?
Autor(ka): robert
Data nadesłania:
  04.11.2007 09:17
wyłożylem góre pieniędzy na kotłownie nowej generacji piec gazowy kondensacyjny i solary.ale w mojej gminie nic nie dostanę zaproponowano mi kredyt bez procentowy. przecież pieniądze na tego rodzaju inwestycje daje Unia europejska tylko nie wszystkie gminy mają kogoś kto te wnioski napisze i za to powinni być karani, bo w sąsiedniej gminie zwracają kase dlatego to jest nie sprawiedliwe, ale w polsce zawsze tak bylo bez względu na to kto żądzi.
Autor(ka): Pałuczanka
Data nadesłania:
  09.11.2007 09:15
Ja również mam piec na eko-groszek i zwróciłam się z zapytaniem o dofinansowanie odpisano mi po 2 miesiącach że gmina nie posiada środków na takie dofinansowanie u mnie z komina nie leci nawet dym a sąsiedzi palą wszystko i śmierdzi a nadmienię że mieszkam w pięknej okolicy na Pałukach nad 2 jeziorami i nikogo to nie obchodzi a sołtys twierdzi że to moja sprawa jaki mam piec. Oto Polska właśnie
Autor(ka): henry
Data nadesłania:
  19.11.2007 14:57
to samo w naszej gminie Gorzyce nie interesują sie ekologią praktycznie maja to gdzieś sąsiednia gm. Krzyżanowice bez problemu wypłaca 75 procent zakupu pieca na eko groszek w terminie do 2 tygodni wypłacaja pieniążki .Dziwny kraj co gmina to inny obyczaj.czyżby prawo było równe i równiejsze czy zależy to od urzędnika niedouczonego któremu najważniejsze że bierze pensję.I gdzie tu sens gdzie logika gdy urzędnik twierdzi,eko groszek to nie jest ekologia śmieszne.i to jest właśnie POLSKA co kraj to obyczaj!!! I gdzie ta ekologia może grinpis pomoże.
Autor(ka): lolo
Data nadesłania:
  04.12.2007 11:10
Ja zamontowalem piec gazowy gdy poszedlem do gminy sie dowiedziec co przysluguje mi to skierowali mnie do starowstwa.Tam oznajmiono ze trzeba zwrocic sie do wojewodztwa.????
Autor(ka): Krzysztof 1962
Data nadesłania:
  09.12.2007 19:44
Gminy gdyby mogły toby opodatkowały nawt ekologię.Dofinasowanie w Łomży nie wchodzi w grę choć przydałoby się parę groszy np na zakup rębaka do gałęzi,ponieważ kocioł na biomasę już mam.Do tej pory moje starania nie przyniosły rezultaty.Jako że mam plantację wierzby i zakładam ślazowca starałem się z funduszy rolnych ale nic z tego.Ostatnio było głośno o modenizacji gospodarstw rolnych ale te fundusze okazały się dla mnie nie dostępne.Jeśli ktoś wie jak w Łomzy załatwić taką dotację to proszę o pomoc na forum.
Autor(ka): Instalator
Data nadesłania:
  18.01.2008 23:16
Cała ta ekologia z urzędów ma nas w du...e. W niektórych gminach jest tak ze wydział ekologi nie zgadza sie wspólnotom na montaż kotłowni eko-groszek.Tak naprawde to kiedy zaczniemy oszczedzać nasze zasoby mineralne itp. jak w niemczech tam ekologia to bardzo wyski poziom dotacje sa w granicach 50% bez zadnego ale .U nas bez zadnego ale sa tylko podwyzki dla urzędasów.
Autor(ka): on
Data nadesłania:
  21.01.2008 20:58
Ciekaw jestem czy ktos to czyta i wysuwa z tego jakieś wnioski? Ja też mam podobny pronlem ponieważ mieszkam w rozwijajacym się mieście gdzie mamy naprawdę ogromna kupę markietów i to takich że hoho! moja nora miesci sie koło Gdańska a o ekologii nikt nie roamawia a mnie przerażają te stery "reklamóweczek, buteleczek typu pp po Coli lub Pepsi które zazwyczaj trafiją gdzie? do piecyka prawda?:-) a gdzie winny trafiać ?do koszy właściwych swojej przynależności, stram sie jak mogie pomimo tego że pracuje do póżna załatwiać te sprawy jak potrafię i dzielnie woże wózkiem odpady w ich mejsca jakie przydotowł dla mnie mój urzad miasta, miejsca te najczesiej są oddalone od siebie po kilka set metrów , mam tu na mysli pojemniki na szkło,tworzywo,szmaty nie wspominając już o czyms takim jak baterie:"ogniwa elektryczne" świetlówki,monitory itp. których przybywa w naszym społeczeństwie multum.Dzisiaj dzwoniłem do Urzedu Ochrony Srodewiska w moim mieście a mieszkam w Tczewie no i niestety takie pojecie dofinansowanie na zakup ekologicznego kotła w naszym mieście nie istnieje "nic nowego"ale wicie co drodzy Państwo czyelnicy:kasę Urząd przeznacza na edukację ekologiczną wsród modzieży,nie czarujmy się młozdzież ma to wszystko gdzieś Ok zdarzają sie wyjatki ale to naprawdę znikomy procent wsród ogólu a mnie naprawdę zależało na nowoczesnym kotle i zmniejszonym smoredzeniu do atomoswery a mam dwa domy do opalania i najchetniej bym to wykonał jednym super wydajnym i ekologicznym kotłem ale co,"jak zwykle kopek w dupcie " wsyd dla misat Tczewa i jego "władnych "totalny brak kompetencji i edukacji EKO może nie módych trzeba edukować tylko tych starych ? Dziekuje za poswiecony czas na przeczytanie mojego wywodu POZDRAWIAM wszystkich starających się o dotację lub zrefundowanie , trzmajmy się może jak murzyni , nie uwłaczając im dojdą do konstrukcji bomby atomowej to my "Polacy"za jakis czas myśle że 30 lat po tym fakcie dokonamy postepu w ekologi PA
Autor(ka): iro
Data nadesłania:
  17.03.2008 20:48
tak samo jest w gminie goleszów jak zajdziesz i się zapytasz o dofinansowanie do kotłowni eko to patrzą na ciebie jak na wariata.a siedzi taki urzędas pije kawę i wogóle z tobą nie chce rozmawiać.PARANOJA.Pozdrawiam wszystkich którzy coć robią.
Autor(ka): katetxt
Data nadesłania:
  04.04.2008 11:16
Witam!
Czytam Państwa komentarze i się zastanawiam czy jest warto w ogole sie fatygowac do gminy. mam zamiar kupić piec na pelety ale jest strasznie drogi 13 tys i myslałam że z unii kaske dostanę ale widzę ze nici z tego
Autor(ka): Krzysztof 1962
Data nadesłania:
  29.04.2008 19:27
W najnowszym numerze "Agroenergetyki "jest krótki tekst Państwo pomoże Przytaczam go w całości "Ministerstwo Gospodarki przygotowuje przepisy umożliwiające wspieranie przez państwo indywidualnych inwestycji w ekologiczne źródła energii.Do tej pory tacy inwestorzy ,chcący zainstalować źródło niewielkiej mocy na własne potrzeby nie mogli liczyć na wsparcie.Trwają rozmowy o możliwości kredytowania takich przedsięwzięć,być może będą nawet udielone bezzwrotne pożyczki.Rząd zamierza skupić się na finansowaniu źródeł najtańszej energii z OZE,a więc na inwestycjach z wykorzystaniem biomasy"

Należy tylko mieć nadzieję,że te rozmowy zakończą się pozytywnym skutkiem. Że rząd jak to w Polsce często bywa nie wynajdzie ważniejszych spraw do załatwienia.Myślę,że problem energetyczno-ekologiczny jest ważnym problemem tymbardziej,że UE grozi Polsce sankcjami za to,że za mało spalamy paliw odnawialnych.
Autor(ka): gola
Data nadesłania:
  04.07.2008 12:50
Witam ja akurat jestem w trakcie przeprawy z gmina Bieruń. o dziwo dostałam dofinansowanie do pieca na paliwo stałe, dofinansowanie to było ważne 1,5 roku gdy nagle okazało się za nie przysługuje mi ono. w takim razie nasuwa się pytanie kto przydziela te dotacje? i co teraz ze wszystkimi dokumentami które posiadam odnośnie dofinansowania w nich czarno na białym to dofinansowanie mam.
Autor(ka): Gość
Data nadesłania:
  05.07.2008 06:27
Autor(ka): ekolog
Data nadesłania:
  24.07.2008 21:30
To jest żart, wybudowałem nowy dom (ocieplony) postanowiłem zrobić ekologiczna kotłownię na GAZ z alternatywą jak by ruscy zakręcili gaz, piec kondensacyjny + wszystkie akcesoria kosztował mnie ok 12000 zł (nie licząc kotłowni i instalacji) a Gmina Gorzyce najczystsze woj. Śląskie być może da mi 1000 zł, gratuluje ekologicznego podejścia.
Autor(ka): piotrek76
Data nadesłania:
  29.08.2008 15:17
a czy jest możliwość starania sie od ofinansowanie zakupu pompy ciepłą do nowo budowanego domu ( woj. małopolskie pow. krakowski gm. Czernichów ) ???
Autor(ka): pilna
Data nadesłania:
  09.12.2008 17:30
chce zamontować piec kondensacyjny w domku na terenie Gdańska koszt ok 13.000 żł ,moge liczyć na dotacje od miasta? paląca sprawa,udam się do urzędu zobaczymy co na to włodarze-ale chyba jak tu czytam to tylko płonne nadzieje ludziom sie robi .Ekologie i mieszkanców ma sie gdzieś ,gdzie zatem fundusze z UE na to sie podziewaja kto to przepija
Autor(ka): Magda
Data nadesłania:
  14.12.2008 17:38
rozbudowałam dom i muszę zmienić piec , bo ten jest za mały. Szukam informacji i zajrzałam tutaj licząc na jakieś dofinansowanie jeśli zdecyduję się na taki który nie będzie zanieczyszczał środowiska. Widzę jednak ,że nie ma na co liczyć, więc z przyczyn czysto ekonomicznych pewnie zdecyduję się na piec nieekologiczny ale zdecydowanie tańszy
Autor(ka): zbulwersowany ekologicznie
Data nadesłania:
  23.12.2008 09:26
Konferencja w Poznaniu 90 mln.O tym wiemy,a wiele takich o których nie wiemy.Ciągle zbierają się te same " mądre"głowy,pojedzą,popiją po... .I co ? Dotacje przejedzone,przepite,prze... .PALTA CO MATA.To jest najekonomiczniejsze ogrzewanie.
Autor(ka): popey
Data nadesłania:
  31.12.2008 19:53
A czy dostane dofinansowanie jak zlikwidowałem piece w mieszkaniu i chce zrobić centralne z piecem w piwnicy?
Autor(ka): kopia
Data nadesłania:
  18.01.2009 19:33
Trzebinia Woj.Małopolskie u mnie dotacje wygladaja tak: Instalacja solarna dotacja 1500zl Brutto, Pompa ciepła dotacja 1500zl Brutto, Kominek z płaszczem wodnym/ Kociol kondensacyjny/ Kociol weglowy z podajnikiem dotacja w kwocie 20% wartosci inwestycji (zakup kominka + montaż)
Oczyszczalnia scieków zwrot kosztuw 30%
Autor(ka): zirytowana
Data nadesłania:
  09.02.2009 10:46
Brak słów, kolejna gmina, która ma w głębokim poważaniu dofinansowanie do ogrzewania ekologicznego to gmina miejska Chodzież. BRAWO!!! I po co ten cały ekologiczny szum w Poznaniu??? Trąbi się w urzędach o konieczności pisania projektów unijnych na pozyskanie środków z UE, ale zamiast spejalistów w tej dziedzinie zatrudnia się amatorów po sudiach (albo i nie) niemających bladego pojęcia o pozyskiwaniu środków z UE. Trzeba zacząć budować to państwo od podstaw, bo się zepsuło....
Autor(ka): mieszkaniec!!!!
Data nadesłania:
  10.02.2009 12:16
na głowe bije wszystkich gmina Parchowo na kaszubach (pomorskie) tu nic nie wiedza na tema dotacji ani ze cos takiego unia daje .za zapatrzeni tylko w swoje dosc marne sukcesy typu zespoł folklorystyczny i popadaja w samouwielbienie a ekologia to jakies dziwne zjawisko ktore obce jest wszystkim w gminnym urzedzie
Autor(ka): BIBI
Data nadesłania:
  19.02.2009 21:17
BRODNICA TAK SAMO- NIE MA DOTACJI. Zielone płuca Polski HA, HA. MOŻNA WZIĄĆ KREDYT, NAWET PODANO MI BANK.
Autor(ka): Daniel Heina
Data nadesłania:
  13.04.2009 10:31
Gmina Rokietnica, koło Poznania. Pełna konsternacja na zadane pytanie odnośnie kotłowni na odnawialne źródła energii.
Niestety Polska to jeszcze nie Niemcy np. a szkoda :(
Autor(ka): Menio0
Data nadesłania:
  16.04.2009 22:03
Cholipka, ja też buduje na terenie gminy Rokietnica. Czytam i widze, że za solary to nic mi pewnie nie dadzą :-(. Za co oni biora pieniądze!!!
Autor(ka): milusia
Data nadesłania:
  27.04.2009 18:30
ponoc Polska dostala pieniadze z UE na takie wlasnie potrzeby gmin i gdzie one sa ? ponoc robi ....sie kanalizacje Laziska gorne woj Slaskie .mamie przyznano 70%wartosci wkladu a teraz chca sie szybko z tego wycofac mama nadmieniam ma decyzje podpisana przez Burmistrza oraz innych waznych panow , koniecznie chhca te umowe odzyskac ....jak moge jej pomoc i czy Burmistrz moze sie wycofac z takiego juz przyznania starej kobiecie , nadmieniam ze chodzi o ogrzewanie kominkowe na ktore wziela kredyt ,wiec zapytuje raz jeszcze gdzie sa pieniadze z ue na takie inwestycje czy my dalej w takiej ciemnocie i wykorzystywaniu mamy zyc ? pozdrawiam
Autor(ka): polka
Data nadesłania:
  29.10.2009 19:14
chcę budować dom , myślę o solarach . niestety po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy to już mi sie odechciewa inwestowania swoich pieniędzy w Polsce . wyjade do Szwecji raczej na stałe ! tam o ekologii mówi sie już w przedszkolu.
Autor(ka): młody ekolog
Data nadesłania:
  10.11.2009 06:57
W mojej gminie-Bojanów też nie ma pomocy dla takich inwestycji.Ciekawi mnie więc, czy ilość programów w gminach jest limitowana(?).Finansowana jest aktualnie ze środków UE kanalizacja z oczyszczalnią ścieków i szkoła.
Może to jest przyczyną braku środków na żródła ciepła w gminie? Bo chyba nie niechęć i brak zainteresowania...
Autor(ka): mark 47
Data nadesłania:
  16.12.2009 13:09
ogrzewanie olejowe jaka dotacja,nie wymieniona w przepisach,moze nie zauwazylem
Autor(ka): norbi
Data nadesłania:
  06.01.2010 21:35
jak eko groszek kosztuje około 30 tyś (instalacja kpl ) to pompa ciepła około 70-80 tyś. Jak łatwo policzyc ,drożej jest o jakieś 40-50 tys zł. Więc bez dotacii to jaki to ma sens dla zwykłego zjadacza chleba.
Autor(ka): kama
Data nadesłania:
  08.01.2010 21:41
Ja kupiłam piec na eko-groszek ponad rok temu i zwróciłam się do Burmistrza o częściowy zwrot kosztów bo wzięłam kredyt na wykończenie domu,chciałam iść z postępem-zadbać o środowisko-burmistrz mnie olał-do dzisiaj czekam na odpowiedz wkońcu pismo za pismo ale żeby już ponad rok czekać!!!mogłam sobie kupić o wiele tańszy piec a za reszte kasy węgla!!!:):):)
Autor(ka): szczepan
Data nadesłania:
  29.01.2010 04:32
czytalam wszystko tez mam dom i zamierzalam zmieniac centralne z dofinansowaniem z ue ale widze ze tkne sie z bariera niecheci na dofinansowanie wiec sprobuje przed zmiana cos sie dowiedziec moze mi sie uda a jak nie to pewnie zrobie najtansze i tez bende palic czym sie da bo jednak w zimie jak jest 30 stopni mrozu to nie mysli sie o ekologi anasi ekolodzy mysla wtedy o ekologi jak im jest wygodnie wtedy sa nawet blokady przywiazuja sie do drzew po prostu jest to wszystko ukartowane i jak czegos ni chca dac o takim czym jak ekologi niemaja zielonego pojecia bo tak jest wygodnie tym na stanowisku bo on ma dos kasy zeby sobie zrobic centralne jakie chce a moze nawet ma i woznego by mu palil wpiecu i plc sprzatal a zwyklyobywatel to moze se pomarzyc pa jak mi sie uda cos zalatwic to opisze to
Autor(ka): jaroszrek
Data nadesłania:
  17.02.2010 15:20
dzień dobry
radzę udac sie do Banku Ochrony Środowiska.Dlaczego?
kredyty preferencyjne bija konkurencje na łeb dzięki dopłatom. nasza rodzina dostała i to jakies 10 lat tem w BOŚ kredyt na kocioł c.o c.w.u na 4.6%.Pozdrawiam i prosze o komentarze
Autor(ka): endi
Data nadesłania:
  16.03.2010 18:16
witam
mieszkam w inowrocławiu na samym początku parku solankowego chcę zmienić ogrzewanie co na gazowe jestem ciekaw jakie ja mam szanse na dotacje.
Autor(ka): delta2010
Data nadesłania:
  24.03.2010 12:40
W mojej gminie Świdwin powiedziano mi że nie posiadają środków na takie cele.Więc po co te wielkie hasła o ekologii. Przecież to UNIA daje środki na te cele.
Autor(ka): piotrek
Data nadesłania:
  11.04.2010 18:49
witam.caly ten cyrk o ekologi jest sztucznie napedzony.wybudowałenm nowy dom w woj.lubuskim 5 km od granicy niemiec i teraz chcialem zalozyc solary i co na ekogroszek.zlozylem wizyte tu i tam,nastepnie w zielonej gorze i....okazalo sie ze dla osob prywatnych niema czegos takiego jak dofinansowanie z uni.wiec poco to wszystko?jeden kraj a rozne podejscia.ale to wlasnie jest polska.pozdrawiam
Autor(ka): spacjalista
Data nadesłania:
  09.06.2010 06:06
Witam.W listopadzie 2009 roku podpisałem z UM Katowic umowę o dofinansowanie do zmiany ogrzewania na ekologiczne. W styczniu złożyłem faktury by dostać zwrot 50% kosztów niestety poinformowano mnie iż z dniem 1 stycznia 2010 zlikwidowano wydział ochrony środowiska który przyznawał dotacje, a prawo nie pozwala przekazywać środków bezpośrednio z budżetu gminy mimo że teraz dotacje na środowisko zamiast do zlikwidowanego wydziału ochrony środowiska trafiają właśnie do kasy gminy. Poinformowano mnie też że szukają kruczków prawnych aby wypłacić dofinansowania osobom które podpisały umowy przed likwidacją tego wydziału. Kpiny i jeszcze raz kpiny! Gdyby człowiek był im winien 100 zł to by komornika wysłali ale jak maja zapłacić to człowiek już pół roku czeka i nic. Co wy na to?!
Autor(ka): MARCO
Data nadesłania:
  24.06.2010 14:26
WITAM.ZGADZAM SIĘ Z TYM CO NAPISAŁ POPRZEDNI AUTOR TEKSTU JA TAK SAMO ZOSTAŁEM POINFORMOWANY IŻ DOTACJI JUŻ NIE MA MIESZKAM W CHORZOWIE NORMALNIE JAJA SOBIE ROBIĄ
Autor(ka): Ewa
Data nadesłania:
  24.06.2010 20:18
Witam.Ja również odeszłam z "kwitkiem" z Ochrony Środowiska nic mi się nie należy,a tyle szumu,że się pomaga indywidualnym dostawcom ekologicznego ogrzewania.Dla zainteresowanych T.B.S. w Kołobrzegu dofinansuje założenie kotła gazowego ale nie ze wspólnot mieszkaniowych.Jednym słowem-wykupiłeś mieszkanie więc wszystko z własnej kieszeni.To co się faktycznie należy rozdziela się......
Autor(ka): Gość
Data nadesłania:
  04.08.2010 11:18
Wymieniałem ogrzewanie z piecowego na elektryczne w Sosnowcu, też się dowiedziałem że g... mi się należy, jak by ktoś z Panstwa wiedział jak to ugryść będę wdzięczny za informację
Autor(ka): ednarano
Data nadesłania:
  04.08.2010 21:38
Jestem z Katowic, w sierpniu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z Urzędem o dofinansowanie i również w styczniu dowiedzieliśmy się, że pieniędzy nie możemy dostać. Dzwonimy do urzędu co miesiąc i ciągle mówią żeby czekać. Macie jakieś poimysły, co z tym robić? Myślałam juz o pójściu do sądu, może pozew zbiorowy? W razie pomysłów przesyłam moje GG 3548857
Autor(ka): zolty
Data nadesłania:
  05.08.2010 10:09
ja jestem z raciborza i tez przerobilem mieszkanie z piecy na ogrzewanie gazowe ale te urzedasy tez mowia ze dla zwyklej osoby fizycznej w tym roku niema dotacji z ekologi i nie dosc ze to nie moje miszkanie wlasnosciowe tylko z mzb to jeszcze podarowalem 10000 zl
Autor(ka): mac
Data nadesłania:
  19.08.2010 08:28
witam.też podpisałem w zeszłym roku umowę z um katowice. pieniędzy nadal brak. a za gaz 3ba płacic i gdzie te 6 tyś obiecane?
Autor(ka): HALA
Data nadesłania:
  22.10.2010 19:19
A CO JAK GMINA NIE DAJE DOTACJI?
Autor(ka): eko
Data nadesłania:
  23.11.2010 14:07
Instaluję ogrzewanie olejowe.Gmina Kaliska odesłała mnie z kwitkiem do BOŚ Bank.
Autor(ka): sak
Data nadesłania:
  25.11.2010 15:39
Gmina Wartkowice pow.poddębicki też nie dopłaca do solarów i ktłów ekologicznych . Robią wielkie oczy jakby pierwsze słyszeli o czymś takim .
Autor(ka): chorzowianka
Data nadesłania:
  01.12.2010 20:38
witam jestem z chorzowa mieszkam w kaminicy z dwójką dzieci w wieku szkolnym też dowiedziałam sie że nie otrzymam dotacji do ekologicznego ogrzewania utrzymanie z ogrzewaniem kosztuje mnie miesiecznie 1200 zł to jest śmiechu warte że 21 wieku a gdy pismo jako lokatorzy złozylismy w urzedzie o podłaczenie do sieci c.o to odpowiedz była krótka budynek wolno stojący nie ma możliwości podłczenia.to przykre ze tak nas traktuja
Autor(ka): Gość
Data nadesłania:
  13.12.2010 10:26
A wszystko za sprawa naszego rzadu! Nikt nie wspomniał tutaj, że wszystkie dotacje zostały zablokowane w 2010 r. przez ustawę o finansach publicznych, która zakazała przekazaywania dotacji z budżetu gmin osobom fizycznym. Dortyczchacas takie dofinansowania były reazlizowane z Gminnych Funduszów Ochrony Śrdoiwska - które rząd zlikwidował! Stad to cale zamieszanie! A teraz urzednicy czekaja na kolejne zmiany w ustawie, ktore przywroca dofinansowania bo bez tego nic nie moga zrobic. I jak zwykle biedny zwykly urzednik urzednik!:-)
Autor(ka): Monia
Data nadesłania:
  31.01.2011 11:01
Dajcie spokój!Wykonałam ze 30 telefonów(jak nie więcej) i nikt nic nie wie! Paranoja! Każdy mnie kieruje pod inny adres. Na koniec dowiedziałam się że unia od 2007r. do 2013r.nie dofinansowuje do tego typu przedsięwzięć.
Autor(ka): betel
Data nadesłania:
  04.04.2011 11:49
No dobrze ale to dofinansowanie z unii a jak ma sie sprawa do osób prywatnych,które nie mogą dostać dotacji unijnych?
Autor(ka): adm
Data nadesłania:
  19.06.2011 13:02
Chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat opłacalności palenia w piecach. W Krakowie mieszka jeden właściciel, który w swoim nowym domu, ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej zamienił na palenisko węglowe. Wyliczył, ze jest to ogrzewanie tańsze bo węgiel jest tańszy a i przy okazji można coś innego do pieca dołożyć np. drewno odpadowe, itp.
Malo tego - palenisko dymi również w środku lata ponieważ gaz do podgrzewania wody do mycia jest również droższy niż węgiel plus odpadki. Wszystko byłoby dobrze z wyjątkiem tego że sąsiedzi muszą wdychać wyziewy z tego paleniska. Ale widocznie tak to ma być w Polsce.
Malo tego tenze gospodarz
Autor(ka): Ewel
Data nadesłania:
  08.09.2011 10:23
Gmina Stęszew nie ma takowego dofinansowania. Znajomi pod Bydgoszczą dostali bez problemu.
Autor(ka): OSKAR
Data nadesłania:
  02.11.2011 22:31
W Gminie Sułkowice powiat Myślenice też "władze nie załatwili dofinansowania",powiedzieli mi, że "Gmina jest za biedna!!!"
Autor(ka): Eco Facio
Data nadesłania:
  08.07.2012 12:14
Jak to mozliwe ze panstwo twierdzi ze sa programy dofinansowania a lokalne biurowe darmozjady ze nie.Za co oni w koncu dostaja pieniadze i dlaczego nie wysle sie leni na bruk.Przeciez to ich praca i obowiazek !
Autor(ka): [email protected]
Data nadesłania:
  06.08.2012 22:20
do kogo mam się zwrócić aby otrzymać dotacje wymiany pieca CO węglowego na gazowy zwracamy się o fachową pomoc . Za udzielenie pomoc fachowej z góry dziękujemy. Pozdrawia W. Pauba.
Autor(ka): smutna
Data nadesłania:
  06.09.2012 17:15
Ja tez chętnie bym skorzystała z takiego dofinansowania. Pani w Gminie Pisz nic nie wie o takich dofinansowaniach.
Autor(ka): eweli77
Data nadesłania:
  13.09.2012 11:36
HaHa żenada ja odziedziczylam duży dom po dziadkach 30 letni ogrzewanie centralne co i dwa piece kaflowe mam 24 lata młoda mężatka nie stać mnie na wyrzucenie kilkudziesięciu tysięcy na zmiane pieca więc poszlam do gminy ps, sułoszowa przy ojcowskim parku największa wieś w polsce nowoczesna gmina i co? usłyszalam proszę pani tu na wsi wszyscy węglem palą co pani chce od gminy wyciągać i po co ludzie się tylko będą smiali jak pani solarki na dachu wstawi i po co to pani? no szlag mnie trafił a sąsiedzi dostali 50% zwrotu no ale ja nie swoja jestem nowa przyszła i jeszcze dotacje chce no paranoja nie państwo!!!
Autor(ka): Kłopotliwy
Data nadesłania:
  12.10.2012 09:31
Przecież pisanie na tym forum nie ma sensu ponieważ nikt tu nikomu nie odpisuje i nie radzi jak postępować, aby otrzymać dotację lub zniżkę do ogrzewania ekologicznego, właśnie takie ja stosuję tzn. gazowe. Gaz jest drogi jak cholera. Pewnie przejdę na węgiel, bo nie warto być "ekologicznym" w tym kraju!
Autor(ka): Miro2
Data nadesłania:
  03.12.2012 21:29
Ogrzewałem mieszkanie gazem 5 lat. Wypiąłem du.ę na ekologię i przerobiłem na opał. Trzecią zimę palę drewnem i zapasu mam jeszcze na 3 zimy. Nie wiem czy ktoś mi uwierzy ale za drewno na 6 sezonów zapłaciłem tyle co za gaz przez 4 miesiące. Fakt, sporo mojej robocizny, ale co nie wydałem to tak jak bym zarobił.
Autor(ka): Wściekły
Data nadesłania:
  10.12.2012 20:42
Potwierdzam i popieram. Tyle paplania o ekologii, a tak naprawdę to nikogo to nie interesuje...Dlaczego ludzie, którzy oszczędzają i są ekologiczni są karani. Tak, Tak, ja ogrzewam dom gazem ze zbiornika i muszę płacić ogromne pieniądze za gaz! Dlaczego nie mamy specjalnej zniżki "ekologicznej na kupno gazu" przecież UE wspiera ponoć takich ludzi i co nie należy nam pomagać? Jeśli tak dalej będzie to nikt rozsądny nie będzie używał gazu do ogrzewania, a ekologię niech wstawią sobie w ramki...
Autor(ka): rafal
Data nadesłania:
  30.01.2013 20:19
Mieszkam w duzym mieszkaniu o pow. 132m/kw w kamienicy! mialem robic ogrzewanie gazowe ale jak znajoma mi powiedziala ze placi 260-300 zlotych miesiecznie za ogrzanie mieszkania 40m/kw to juz mi sie odechcialo i wole juz palic tym drzewem i weglem! ja bym pewnie placil kolo 1000 na miesiac to okolo5000 na cala zime a tak trace 2000 i juz oszczedzam!
Autor(ka): johny222
Data nadesłania:
  15.02.2013 14:32
A co jak gmina nie robi żadnych dotacji?
Autor(ka): rozrzutny
Data nadesłania:
  10.03.2013 16:11
Witam!
Do "rafal".Z matematyką u Ciebie i Twojej informatorki nie jest najlepiej. Przelicz raz jeszcze, a zobaczysz dlaczego.Chcesz dźwigać węgiel lub drewno na któreś piętro Twoja sprawa. Ale nie rób ludziom wody z mózgu mówiąc, że zapłacą majątek za eksploatację gazowego co.
Mam mieszkanie 114 m2, nad sobą niezamieszkały strych; za sezon zimowy (listopad - marzec) płacę 1350 zł. Dodam,że w tym jest również rozliczenie z poboru gazu na podgrzewanie wody oraz uzytkowanie kuchenki gazowej.
Autor(ka): anculek
Data nadesłania:
  07.07.2013 17:34
Jaki piec jest tak ekonomiczny?
O rany tylko tyle, Ja zapłacę za ogrzewanie 100 m2 piecem dwufunkcyjnym - Buderus rocznie ok. 8tys. zł.
Autor(ka): Gość
Data nadesłania:
  11.10.2013 09:43
Witam. Czy wie ktoś jak i gdzie zalatwic dotacje na centralne ogrzewanie (gazowe) w Poznaniu. Czy istnieje taka możliwość?
Autor(ka): [email protected]
Data nadesłania:
  20.11.2013 14:30
Witam, uprzejmie proszę o informację gdzie załatwić dofinansowanie wymiany centralnego ogrzewania z paliw stałych na gazowe w KroSnie Odrz, czy jest taka możliwość?
Autor(ka): Matolek z POzoru
Data nadesłania:
  31.01.2014 14:12
Ja tez ogrzewam mieszkanie 120 m² ganzem za 1500 zl przez cala zime ,ale utrzymuje 15 stopni by grzejniki nie zamarzly. Taka prwda o tych niskich oplatach za gaz!!!
Autor(ka): Roman
Data nadesłania:
  11.11.2014 12:09
Ogrzewanie ekogroszkiem to bajka i się opłaca ale warto kupić piec z sprawnością 92'
Autor(ka): Tomi
Data nadesłania:
  22.01.2015 19:19
Kupuje piec 6kW indukcyjny koszt 18000 spala prądu za 2500 na sezon , polecam .
Autor(ka): bogusia
Data nadesłania:
  15.07.2015 11:06
gmina jasinice nie dopłaca do ekologi chociaż jest działa ekologiczny
Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji?

Jak uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji?

Brak odpowiedniej izolacji ścian, nieszczelne okna i drz... » ...więcej
Odnawialne Źródła Energii – dofinansowanie z gminy

Odnawialne Źródła Energii – dofinansowanie z gminy

Każdy pragnie funkcjonować w przyjaznym otoczeniu, czys... » ...więcej
Znamy już finalistów ekologicznego konkursu Jesteś eko

Znamy już finalistów ekologicznego konkursu "Jesteś eko"

15 grudnia jury konkursowe wybrało zwycięzców ekologic... » ...więcej
5 warstwowa rura PexPenta do ogrzewania podłogowego

5 warstwowa rura PexPenta do ogrzewania podłogowego

PexPenta to 5-warstwowa rura do ogrzewania podłogowego w... » ...więcej
Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECE

Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECE

Wodne ogrzewanie podłogowe, dzięki niekwestionowanym za... » ...więcej
Zintegrowane systemy ogrzewania

Zintegrowane systemy ogrzewania

Systematyczny wzrost cen energii wymusza poszukiwanie nowych... » ...więcej
Sztuka ogrzewania łazienki

Sztuka ogrzewania łazienki

Ogrzewanie łazienki to prawdziwa sztuka, ponieważ wymagania użytkowników przy wyborze grzejni... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno�... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia